Lars von Trier wraca do Cannes

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lars+von+Trier+wraca+do+Cannes-127913
Choć niejeden wątpił, ten moment nastąpił. Lars von Trier wraca do Cannes po 7-letniej banicji! Jego najnowszy film, dreszczowiec o seryjnym mordercy "The House That Jack Built", zostanie pokazany na festiwalu poza konkursem.

GettyImages-114320605.jpg Getty Images © Vittorio Zunino Celotto


Przypomnijmy: von Trier został uznany przez władze imprezy za persona non grata w 2011 roku. W trakcie konferencji prasowej po pokazie "Melancholii" wyznał bowiem, że "rozumie Hitlera" i że "jest nazistą". Na nic zdały się przeprosiny i tłumaczenia ze strony reżysera - organizatorzy festiwalu poprosili go o opuszczenie imprezy.

Poniżej możecie obejrzeć pamiętną konferencję prasową:


W sieci zadebiutował również pierwszy teaserowy zwiastun filmu von Triera:


To nie koniec dobrych wieści z Lazurowego Wybrzeża. Do konkursu głównego imprezy dołączyły trzy nowe filmy, w tym dzieło zdobywcy Złotej Palmy Nuriego Bilge'a Ceylana pt. "The Wild Pear Tree". Dwa pozostałe to "Knife + Heart" Yanna Gonzaleza oraz "The Little One" Sergeia Dvortsevoya.

I jeszcze słodka wisienka na szczycie celuloidowego tortu: na zakończenie festiwalu będzie można zobaczyć "The Man Who Killed Don Quixote" Terry'ego Gilliama. W ten sposób zakończy się trwająca dwie dekady, okupiona wieloma niepowodzeniami odyseja brytyjskiego reżysera próbującego nakręcić film o legendarnym błędnym rycerzu.

Impreza rusza 8 maja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones