Nowy film Larsa von Triera przedpremierowo na FILMWEB OFFLINE

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+film+Larsa+von+Triera+przedpremierowo+na+FILMWEB+OFFLINE-129569
W dniach 28 i 29 września w Warszawie odbędzie się Filmweb Offline, czyli spotkanie w realu użytkowników naszego portalu. Aby wziąć udział w imprezie, należy zarejestrować się TUTAJ. Dziś ujawniamy drugi film, który pokażemy przedpremierowo w trakcie zlotu. Będzie to szokujące dzieło Larsa von Triera "Dom, który zbudował Jack". Dla jednych arcydzieło współczesnego kina, dla innych jeden z najbardziej przerażających filmów ostatnich lat. Podszyty czarnym humorem, długo oczekiwany obraz Larsa von Triera, twórcy "Nimfomanki", "Antychrysta" i "Melancholii". Duńczyk nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach, tym razem postanowił jednak opowiedzieć o złym mężczyźnie. To prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła. Trier pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, który wraz z każdą zbrodnią doskonali swój krwawy warsztat. Jack to typ poszukującego myśliciela, z pasji inżynier-architekt, ale gdy obserwujemy, jak inscenizuje miejsce zbrodni, ustawia zwłoki, by je uwiecznić aparatem, nie ma wątpliwości, że ma w sobie też coś z artysty. Przypomina wręcz reżysera na filmowym planie. Portretując okrutnego, acz piekielnie inteligentnego zabójcę, Lars von Trier sięga po motywy z twórczości Goethego, malarstwo Francisa Bacona i Eugènea Delacroix, poezję Williama Blakea, muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda, a nawet po swoje własne dzieła. Zaprasza widza do udziału w widowisku, które wymaga nie tylko mocnych nerwów, ale i otwartej głowy. Takie podejście zostaje jednak z nawiązką wynagrodzone.Jak co roku Filmweb Offline gwarantuje Wam wyśmienite filmy oraz niepowtarzalną okazję, by poznać ludzi, z którymi łączy Was miłość do kina. Wszystkie tegoroczne seanse będą miały miejsce w warszawskiej Kinotece. Będziecie mieli wyjątkową okazję, by obejrzeć przedpremierowo wybrane specjalnie dla Was filmy. Pierwszy seans odbędzie się w piątek wieczorem, 28 września, dwa kolejne - w sobotę w godzinach popołudniowych i wieczornych. Po filmach, również w sobotę 29 września, tradycyjnie zapraszamy na zimne piwo i zabawę do białego rana.

Przypomnijmy, że pierwszym ogłoszonym przez nas filmem tegorocznego Filmweb Offline był "Climax".

Tradycyjnie w trakcie naszej imprezy zostaną ogłoszeni laureaci Nagród Filmwebu. Aby zagłosować na swoich faworytów, wystarczy kliknąć TUTAJ.


Podczas Filmweb Offline poznamy również laureatów tegorocznego konkursu krytycznofilmowego "Powiększenie". Na Wasze prace czekamy do 22 sierpnia. Więcej na ten temat dowiecie się TUTAJ.

Kolejne szczegóły Filmweb Offline 2018 już wkrótce. Zapraszamy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones