18. MFF Nowe Horyzonty: Lars von Trier i Gaspar Noé

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/18.+MFF+Nowe+Horyzonty%3A+Lars+von+Trier+i+Gaspar+No%C3%A9-128781
"The House That Jack Built" Larsa von Triera i "Climax" Gaspara Noé będą miały swoje polskie premiery w trakcie 18. MFF Nowe Horyzonty. Wszystkim niezdecydowanym przypominamy, że tylko do najbliższej soboty (30 czerwca) trwa sprzedaż festiwalowych karnetów. Zobacz, jakie jeszcze nowości prosto z Cannes trafią do tegorocznego programu.


Wielki Lars von Trier powraca na Nowe Horyzonty! Polska premiera filmu, który zelektryzował tegoroczny festiwal w Cannes. "Dom, który zbudował Jack" ("The House That Jack Built") – podszyta czarnym humorem, błyskotliwa historia seryjnego mordercy. Rewelacyjnemu Mattowi Dillonowi partnerują między innymi Bruno Ganz oraz Uma Thurman.

Nowy, przebojowy projekt Gaspara Noé, twórcy głośnych "Love", "Nieodwracalne" i "Wkraczając w pustkę""Climax" zgarnął główną nagrodę w canneńskiej sekcji Quinzaine des Realisateur. Bohaterami szalonego filmu Noé są tancerze, którzy podczas jednej z sesji treningowych w odosobnionym miejscu, wpadają w trans i tracą kontakt z rzeczywistością.

"Granica" ("Gräns") to jeden z największych przebojów tegorocznego festiwalu w Cannes. Zrealizowany w Szwecji przez Irańczyka Aliego Abbasiego błyskotliwy, niezwykły film o wykluczeniu i obcości w kostiumie wytrawnego science-fiction.

"Sny wędrownych ptaków" ("Pájaros de verano") to najnowsze dzieło nominowanego do Oscara Ciro Guerry ("W objęciach węża") oraz jego żony Cristiny Gallego. Film, który otwierał sekcję Quinzaine des Realisateurs na tegorocznym festiwalu w Cannes, to zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones