"American Psycho". Miał być serial, będzie kinowy remake

The InSneider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lionsgate+szuka+tw%C3%B3rcy+nowej+wersji+%22American+Psycho%22.+Gwiazd%C4%85+orygina%C5%82u+by%C5%82+Christian+Bale-154322
"American Psycho". Miał być serial, będzie kinowy remake
Studio Lionsgate znów wraca do pomysłu nowej ekranizacji powieści Breta Eastona Ellisa "American Psycho". Książka została już raz zekranizowana, a główną rolę zagrał Christian Bale.

Patrick Bateman uwspółcześnionym psychopatą

Oryginał to satyra na lata 80. i kulturę yuppies. Głównym bohaterem jest psychopatyczny Patrick Bateman, który z pozoru wydaje się wzorcowym yuppie. W rzeczywistości jest zafascynowany wizją brutalnego mordowania ludzi.


Jak donosi Jeff Sneider, Lionsgate poszukuje scenarzysty, który byłby w stanie odświeżyć pomysł i przystosować bohatera do współczesnego świata.

Nie jest to pierwsze podejście Lionsgate do odświeżenia prozy Ellisa. W 2021 roku studio ogłosiło, że planuje zrobić serial. Nawet ten pomysł nie był zupełnie nowy. W połowie poprzedniej dekady stacja FX była zainteresowana projektem. W obu przypadkach skończyło się na ogłoszeniu planów.

Zwiastun filmu "American Psycho" z 2000 roku

Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones