Lipcowe nowości w HBO i HBO GO

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Lipcowe+nowo%C5%9Bci+w+HBO+i+HBO+GO-138287
Lipcowe nowości w HBO i HBO GO
Na platformach streamingowych z tygodnia na tydzień pojawia się mnóstwo nowości. Wiemy, że łatwo się w tym pogubić, dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych filmów i seriali, które zadebiutują w lipcu w HBO i na platformie HBO GO. A wśród nich m.in. "Kraina lodu II", "Godzilla II: Król potworów" i "Pokémon: Detektyw Pikachu".

Sprawdźcie, jakie lipcowe premiery HBO mogą się Wam spodobać. 

I koniecznie dajcie znać, na co czekacie. 

 
Program HBO na lipiec:

3 lipca

Rok 1938. W Los Angeles nie brakuje napięć społecznych i politycznych. Kiedy makabryczne morderstwo wstrząsa miastem, detektyw Tiago Vega (Daniel Zovatto) i jego partner Lewis Michener (Nathan Lane) zostają uwikłani w niebezpieczną intrygę, która odzwierciedla bogatą historię Los Angeles: poczynając od budowy pierwszych autostrad, przez przywiązanie do folkloru meksykańsko-amerykańskiego, niebezpieczne działania szpiegowskie III Rzeszy, po początki radiowej ewangelizacji. Wkrótce Tiago i jego rodzina muszą zmierzyć się z potężnymi siłami, które zaczynają im zagrażać.

A już w niedzielę 5 lipca premiera filmu "Kraina lodu II".


4 lipca
Za 24 godziny Monty Brogan (Edward Norton) trafi do więzienia na siedem długich lat. Narkotykowy król Manhattanu musi pożegnać się z życiem, jakie wiódł do tej pory - życiem, które otwierało mu drzwi do najbardziej ekskluzywnych klubów Nowego Jorku, ale jednocześnie oddalało go od najbliższych mu ludzi. Ostatniego dnia na wolności Monty próbuje odnowić więzi ze swym ojcem (Brian Cox) oraz spotkać się ze starymi przyjaciółmi.


***Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku we wschodniej części Macedonii. Co roku w styczniu miejscowy pop wrzuca do rzeki drewniany krzyż, za którym do wody wskakują setki mężczyzn. Ten, komu uda się go wyłowić, może liczyć na szczęście i dobrobyt. Tak przynajmniej było do czasu, gdy sztuka ta powiodła się Petrunii.  Wśród lokalnej społeczności szok miesza się z wściekłością, bo jak to w ogóle możliwe, że kobieta miała czelność wziąć udział w męskim rytuale. Wybucha mały skandal, zwłaszcza że Petrunia nie zamierza ustąpić ani na krok.  


5 lipca
Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie? 


9 lipca
Film opowiada o życiu i karierze aktorki Natalie Wood z perspektywy jej córki Natashy Gregson Wagner oraz kilku innych osób, które dobrze znały artystkę. Film pokazuje niepublikowane wcześniej prywatne filmy, zdjęcia, pamiętniki i listy, a także kameralne wywiady z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami Wood. "Historia Natalie Wood: Pociecha w tym, co było" mówi o jej osobistych i zawodowych triumfach oraz wyzwaniach, z jakimi przyszło jej się zmierzyć w całym ciekawym życiu, które zostało przyćmione za sprawą tragicznej śmierci aktorki w wieku 43 lat. 


12 lipca
"Pokémon: Detektyw Pikachu" rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry'ego - detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę.

***

"Obsesja Eve III", odc. 1 W trzecim sezonie serialu "Obsesja Eve" powracamy do historii tych dwóch kobiet o burzliwej i brutalnej przeszłości. Dla Villanelle (Jodie Comer), zabójczyni bez pracy, Eve (Sandra Oh) nie żyje. Dla Eve, byłej agentki MI6 pozostającej teraz w ukryciu, Villanelle jest przeszłością, ta bowiem już nigdy jej nie znajdzie. Wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku, dopóki wstrząsająca śmierć nie sprawi, że losy kobiet znowu się przetną. Ponowne spotkanie będzie dla obu równie kosztowne. W grę wchodzić będą przyjaciele, rodzina i lojalność, a może nawet i ich własne dusze.
***

"Quiz", odc. 1, 2 i 39 września 2001 roku były major brytyjskiej armii Charles Ingram (Matthew MacFadyen) wraz ze swoją żoną Dianą (Sian Clifford) oraz wspólnikiem Tecwenem Whittockiem (Michael Jibson) zostali oskarżeni o oszustwo. Major Ingram w nieuczciwy sposób wygrał milion funtów w najpopularniejszym na świecie teleturnieju. Stanęli oni przed sądem za zmowę polegającą na wskazywaniu poprawnych odpowiedzi za pomocą kaszlu, na pytania zadawane przez gospodarza Milionerów, Chrisa Tarranta (Michael Sheen).

Dajcie znać, o czego zaczniecie oglądanie tego dnia; do wyboru: "Pokémon: Detektyw Pikachu", 3. sezon serialu "Obsesja Eve" i nowy serial "Quiz". 

16 lipca
"W domu" to polska antologia filmów krótkometrażowych; wiosną 2020 roku 16 filmowców tworzy w Polsce 14 historii o niespodziewanym doświadczeniu izolacji spowodowanej pandemią. 

Tego samego dnia w HBO GO zadebiutuje 1. odcinek serialu "Obsesja zbrodni". 

***

"Obsesja zbrodni", odc. 1 (kolejne odcinki w czwartki)Serial dokumentalny "Obsesja zbrodni" jest ekranizacją książki o tym samym tytule, wydanej w Polsce jako "Obsesja zbrodni". Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA. Jest to zapis śledztwa przeprowadzonego przez pisarkę i dziennikarkę Michelle McNamarę w sprawie brutalnych przestępstw popełnionych przez sprawcę nazwanego przez nią Golden State Killer (mordercą ze złotego stanu). Terroryzował on Kalifornię w latach 70. i 80. i jest odpowiedzialny za 50 gwałtów dokonanych w domach ofiar oraz 12 brutalnych morderstw.


19 lipca
"Godzilla II: Król potworów" – kolejna odsłona filmowego MonsterVerse – opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem – trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację...  a to stawia na szali przetrwanie ludzkości. 


20 lipca
Odległa planeta. Tysiąc lat wcześniej, magiczny Ciemny Kryształ został prawie całkowicie zniszczony przez lud Urskeksa, a świat ogarnęła era chaosu. Zbliża się koniunkcja słońc – jedyna szansa na uzdrowienie Kryształu i uratowanie świata przed zagładą z rąk Skeksów. Jen, ostatni z Gelflingów wyrusza w misję odnalezienia odłamka, który może ocalić planetę. Skeksowie jednak śledzą każdy jego ruch...


26 lipca
Aniołki Charliego muszą po raz kolejny wkroczyć do akcji, aby uratować przyszłość planety. W jednej z głównych ról Kristen Stewart.

***

Dajcie znać, co spośród lipcowych nowości w HBO planujecie obejrzeć. Zainteresował Was "Pokémon: Detektyw Pikachu"? "Godzilla II: Król potworów"? A może czekacie na 3. sezon serialu "Obsesja Eve"? Piszcie w komentarzach. 
Udostępnij: