MacDowell i Qualley jako matka i córka w serialu Netfliksa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/MacDowell+i+Qualley+jako+matka+i+c%C3%B3rka+w+serialu+Netfliksa-139614
MacDowell i Qualley jako matka i córka w serialu Netfliksa
źródło: Getty Images
autor: Hannes Magerstaedt
Andie MacDowell będzie miała okazję pomatkować Margaret Qualley na małym ekranie. Panie wkrótce spotkają się na planie serialu "Maid". Oparta na głośnej książce Stephanie Land produkcja realizowana jest dla serwisu Netflix.

Za scenariusz odpowiada Molly Smith Metzler ("Orange Is the New Black"). Główną bohaterką będzie Alex (Qualley), samotna matka, która ledwo wiąże koniec z końcem. Aby zapewnić swojej córeczce dach nad głową, dziewczyna decyduje się podjąć pracę jako sprzątaczka. MacDowell wcieli się w Paulę, ekscentryczną i wyzwoloną matkę Alex. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Nicka Robinsona i Anikę Noni Rose.

W Polsce książka Stephanie Land ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarnego pod tytułem "Sprzątaczka". To nie tylko niezwykle ciekawa, chwilami szokująca relacja Stephanie z pracy przy sprzątaniu domów, opis warunków zatrudnienia, stosunków z pracodawcami i klientami. To również wstrząsająca opowieść o ubóstwie w Stanach Zjednoczonych. To historia ludzi, którzy nie są w stanie zarobić na życie, chociaż dają z siebie wszystko. Korzystając ze skomplikowanego systemu rządowych programów pomocowych, narażają się na pogardę nieznajomych, którzy nie wahają się wygłaszać swoich ocen publicznie. Wpadają też w swoistą pułapkę – nawet niewielki wzrost dochodów może sprawić, że utracą pomoc, od której zależy ich przetrwanie, i znów popadną w nędzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones