Machulski i twórca "Cichej nocy" kręcą serial kryminalny

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Machulski+i+tw%C3%B3rca+%22Cichej+nocy%22+kr%C4%99c%C4%85+serial+kryminalny-130290
Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Canal+ pt. "Mały Zgon". Jego twórcami są m.in. legenda polskiego kina Juliusz Machulski oraz twórca "Cichej nocy" Piotr Domalewski.  


"Mały Zgon" to kryminalna czarna komedia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. W cichym i spokojnym Małym Zgonie, sezon na zgony właśnie się rozpoczyna. Serial zabierze widzów w porywającą, czarno-komediowo kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.

Machulski piastuje na planie stanowiska reżysera oraz producenta kreatywnego.  Domalewski odpowiada za scenariusz do spółki z Maciejem Kawalskim i Filipem Syczyńskim. Dwa ostatni zajmą się również reżyserią odcinków. Pierwotny pomysł serialu opracował Łukasz Żukowski. 
Udostępnij: