Producenci "Bożego Ciała" szykują film o Beacie Kozidrak

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/TYLKO+U+NAS%3A+Producenci+%22Bo%C5%BCego+Cia%C5%82a%22+szykuj%C4%85+film+o+Beacie+Kozidrak-139604
Producenci "Bożego Ciała" szykują film o Beacie Kozidrak
źródło: Materiały prasowe
autor: Zuza Krajewska
Trwają prace nad filmem fabularnym, którego bohaterką będzie Beata Kozidrak - legendarna piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka zespołu Bajm. Za realizację odpowiada studio Aurum Film, w którym wcześniej powstały m.in. "Ostatnia rodzina" oraz nominowane do Oscara "Boże Ciało".

Reżyserem i współscenarzystą projektu jest Piotr Domalewski, twórca wielokrotnie nagradzanej "Cichej nocy". Stanowiska producentów piastują Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Pomysł na film od jakiegoś czasu dojrzewał w mojej głowie. Gdy Leszek Bodzak i Piotr Domalewski przedstawili mi swoją propozycję, bardzo się ucieszyłam - mówi Beata Kozidrak - Myślę, że moje barwne życie w ciekawy sposób można pokazać na ekranie. Będę wspierać twórców filmu, żeby powstał interesujący, piękny i mądry obraz, w którym będzie dużo muzyki.


Dla Domalewskiego to już drugi projekt inspirowany życiem piosenkarki.  W 2019 roku w Teatrze Współczesnym w Szczecinie odbyła się premiera spektaklu "Być jak Beata", którego pomysłodawcą i autorem scenariusza był właśnie autor "Cichej nocy".

Beata Kozidrak to ikona polskiej popkultury. Od dawna chciałem zrobić film oparty na jej historii. - deklaruje reżyser - Kim tak naprawdę jest Beata? Jak przez 40 lat nieustannego bycia na topie udało jej się pozostać sobą? Kim jest ikona popkultury, która od lat elektryzuje fanów? Kim jest artystka, której cała kariera to nieustanne bycie na topie? Tego chciałbym się dowiedzieć. Myślę, że wielu z nas tego chce.

Leszek Bodzak zapowiada, że film o Kozidrak będzie "szczery i pełen energii". Chcemy zrobić kino pod pewnymi względami epickie, w tradycji słynnych hollywoodzkich filmów muzycznych, ale jednocześnie intymne i wnikliwe - dodaje producent.

Informacja o przedsięwzięciu została ogłoszona 2 października w Lublinie podczas uroczystości wręczenia Medalu Prezydenta Miasta Lublin dla Leszka Bodzaka. Cieszę się, że taki film powstanie, ponieważ oznacza to dla mnie możliwość powrotu do Lublina, skąd oczywiście pochodzi Beata Kozidrak, a z którym to miastem związana jest również cała moja młodość i początki drogi zawodowej - mówił producent.
Udostępnij: