Marek Koterski gościem festiwalu DWA BRZEGI

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Marek+Koterski+go%C5%9Bciem+festiwalu+DWA+BRZEGI-86397
Pokazał, jak żyć w "Domu Wariatów", jak wygląda "Dzień świra" i że "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", a w końcu czarno na białym udowodnił, że "Baby są jakieś inne".

Marek Koterski - największy outsider polskiego kina - będzie gościem specjalnym 6.Edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W programie nie tylko specjalna retrospektywa twórczości (dokumenty, spektakle teatru TV, etiudy studenckie), ale również monodram Teatru Polonia bazujący na tekstach Krystyny Jandy a wyreżyserowany przez naszego gościa. Główną rolę w spektaklu "Moja Droga B." gra Małgorzata Bogdańska, prywatnie żona Marka Koterskiego.

Tylko na DWÓCH BRZEGACH niepowtarzalna okazja do rozmowy z Markiem Koterskim. Jego niekonwencjonalne kino, artystyczne spojrzenie na rzeczywistość i głęboka, niepozbawiona ironii obserwacja życia, ludzkich relacji inspiruje do wielu pytań, które będzie można zadać podczas "Spotkania z autorem". Gośćmi cyklu byli wcześniej m.in.: Bob Rafelson, Bruno Barreto, Sławomir Grünberg, Andrzej Titkow, Jerzy Stuhr, Sławomir Idziak, Piotr Szulkin, Filip Bajon, Jan Hřebejk, Andrzej Fidyk, Grzegorz Królikiewicz.

Zaproszenie na DWA BRZEGI przyjął również Marek Kondrat. To on wcielił się w rolę Adama Miauczyńskiego w trzech najważniejszych filmach Marka Koterskiego. Na Festiwalu będzie bohaterem retrospektywy aktorskiej "I Bóg stworzył aktora", w ramach której zobaczymy wybrane filmy i spektakle Teatru TV, w tym zremasteryzowaną wersję znakomitego filmu Janusza Majewskiego "Zaklęte rewiry".

Więcej informacji o programie Festiwalu można znaleźć na http://www.dwabrzegi.pl i na naszym profilu na Facebooku.Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones