Evan Rachel Wood zniesławiła Marilyna Mansona? Sąd odrzucił sprawę

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marilyn+Manson+oskar%C5%BCy%C5%82+Evan+Rachel+Wood+o+znies%C5%82awienie.+S%C4%85d+odrzuci%C5%82+zarzuty-150691
Evan Rachel Wood zniesławiła Marilyna Mansona? Sąd odrzucił sprawę
źródło: Getty Images
autor: John Shearer
Evan Rachel Wood nie będzie musiała odpowiedzieć na zarzuty zniesławienia, jakie wysunął przeciwko niej Marilyn Manson. Piosenkarz oskarżał aktorkę o spisek, którego celem było naruszenie jego dobrego imienia za pośrednictwem pomówień o seksualne nadużycia. Sąd odrzucił wniosek wysunięty przez prawników Mansona.

Sąd: Manson nie dowiódł winy Wood
Marilyn Manson (w rzeczywistości Brian Warner) zarzucał Evan Rachel Wood i jej przyjaciółce Illmie Gore, że nakręciły na niego nagonkę, zachęcając szereg kobiet do wysunięcia przeciwko niemu oskarżeń o molestowanie seksualne. Manson oskarżył parę w 2021 roku po premierze dokumentu "Jak feniks", w którym Wood opowiadała o swoich doświadczeniach ofiary przemocy domowej. Aktorka jest byłą partnerką Mansona i ona również oskarżyła go o przemoc.

Sędzina sądu wyższej instancji Los Angeles Teresa Beaudet odrzuciła zarzuty wysunięte przeciwko Wood i Gore. Jej zdaniem Warner nie miałby szansy wygrać swojej sprawy, bo nie udowodnił, że Wood zgadzała się ze zniesławiającymi komentarzami Gore ani że była świadoma, iż Gore planowała go zniesławić. Manson musiałby dostarczyć dowodów na to, że pozwane wiedziały, że szerzą nieprawdę albo że działały z brakiem poszanowania dla prawdy.

Niesławny krótki metraż MansonaGettyImages-1197575649.jpg Getty Images © Kevin Winter


Sprawa skrystalizowała się wokół krótkometrażowego filmu "Groupie", który nakręcił w 1996 Manson. Rzekomo miał on pokazywać napaść na nieletnią. Wokalista zarzucał Wood i Gore, że szerzyły nieprawdziwe informacje, jakoby aktorka z filmu była nieletnia w trakcie zdjęć i nie żyła, oraz że piosenkarz zostałby skazany, gdyby film kiedykolwiek trafił do dystrybucji. Wood broniła się, że fakt, iż nie poprawiła swojej pomyłki, nie świadczy o intencji zniesławienia Mansona, zwłaszcza wobec braku dowodów na to, że wiedziała o tym, iż mija się z prawdą.

Manson sugerował, że Gore nigdy nie widziała wspomnianego filmu. Gore zeznała - powołując się na rozmowę z krewnymi aktorki - że w filmie wystąpiła fanka Mansona Jeanette Pollard. Była ona znana m.in. z tego, że muzyk przed koncertami wycinał swoje imię na jej klatce piersiowej. Według wpisu na blogu jej siostry, w 2006 roku popełniła samobójstwo. W trakcie postępowania inna aktorka zeznała jednak, że to ona zagrała w filmie, mając wówczas 22 lat. Według sądu Manson nie dowiódł jednak, że Pollard nie nie wystąpiła również w produkcji.

Manson vs Wood - co dalej?GettyImages-1438244258.jpg Getty Images © Theo Wargo


Howard King, prawnik Mansona, zapowiada apelację. Sąd zasugerował swoją decyzję już wtedy, gdy odrzucił zeznanie byłej powódki Ashley Smithline, która wykazała, w jaki sposób Evan Rachel Wood i Illma Gore regularnie prowokowały kolejne kobiety do wysuwania oskarżeń przeciwko Brianowi Warnerowi, skomentował.

Michael Kumpf, prawnik Wood, powiedział, że sąd słusznie uznał, że powód nie potrafił udowodnić swoich oskarżeń nawet w stopniu minimalnym.

Nad Wood i Gore wciąż wiszą jednak zarzuty o podawanie się za agentkę federalną i sfałszowanie dokumentów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones