Evan Rachel Wood: nie manipulowałam kobietami, które oskarżyły Marilyna Mansona

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Evan+Rachel+Wood%3A+nie+manipulowa%C5%82am+kobietami%2C+kt%C3%B3re+oskar%C5%BCy%C5%82y+Marilyna+Mansona-149782
Evan Rachel Wood: nie manipulowałam kobietami, które oskarżyły Marilyna Mansona
źródło: Getty Images
autor: E. Charbonneau
Pora na kolejny odcinek prawno-medialnej batalii między Brianem Warnerem (znanym lepiej jako Marilyn Manson) a Evan Rachel Wood. Gwiazda serialu "Westworld" zaprzeczyła, jakoby przymuszała modelkę i aktorkę Ashley Morgan Smithline do składania fałszywych oskarżeń pod adresem muzyka.

Ashley Morgan Smithline vs Marilyn MansonPrzypomnijmy: w maju 2021 roku Smithline pojawiła się na okładce "People" z nagłówkiem "przetrwałam potwora". W opublikowanym przez magazyn artykule kobieta zarzuciła Mansonowi, że związał ją i zgwałcił, gdy spała, pił jej krew, a także wyciął swoje inicjały na jej udzie. Smithline złożyła także w sądzie pozew, w którym oskarżyła Mansona o seksualną przemoc. W styczniu tego roku pozew został odrzucony po tym, jak prawnik Smithline wycofał się z prowadzenia sprawy na skutek "załamania relacji z klientką".

W ubiegłym miesiącu nastąpił niespodziewany zwrot akcji: Smithline złożyła w sądzie trzystronicową deklarację, w której wycofała się ze swoich oskarżeń. Modelka przyznała, że jej oświadczenia w temacie Mansona "zawierały nieprawdziwe stwierdzenia, w tym te dotyczące przemocy i niekonsensualnej seksualnej aktywności". Ponadto zasugerowała, że została zmanipulowana do oskarżenia Mansona przez Evan Rachel Wood  oraz jej partnerkę Ilmę Gore. Smithline twierdzi, że kiedy po raz pierwszy rozmawiała z Wood w 2020 roku, zaprzeczyła, jakoby miała być ofiarą przemocy. Zdaniem kobiety Wood wmówiła jej, że wyparła swoje wspomnienia.

GettyImages-1438244258.jpg Getty Images © Theo Wargo


Będąca niegdyś narzeczoną Mansona aktorka odpiera te zarzuty. Nigdy nie manipulowałam ani nie wywierałam presji na Ashley Morgan Smithline, aby wniosła jakiekolwiek oskarżenia przeciwko Brianowi Warnerowi - deklaruje Wood - A już na pewno nigdy nie wywierałam na niej presji ani nie manipulowałem nią, aby stawiała nieprawdziwe zarzuty. To pani Smithline jako pierwsza skontaktowała się ze mną w marcu 2019 roku. Zawsze powtarzała mi, że ​​była wykorzystywana przez pana Warnera.  

Evan Rachel Wood vs Marilyn MansonW marcu ubiegłego roku Marilyn Manson złożył w sądzie pozew przeciwko Evan Rachel Wood. Muzyk oskarżył aktorkę o to, że w filmie dokumentalnym "Jak feniks" przedstawiła go jako seksualnego drapieżnika odpowiedzialnego za napaści na kilka kobiet. Manson uważa, iż padł ofiarą spisku, który jego ekspartnerka uknuła, aby posunąć do przodu swoją karierę.                 

Wood oraz  Gore miały namawiać rzekome ofiary Mansona do stawiania mu nieprawdziwych zarzutów. Partnerki przekazały ponoć kobietom listę 21 sfabrykowanych oskarżeń przeciwko autorowi płyty "Antichrist Superstar".  Wszystko po to, by - jak twierdzi Manson - ich zeznania były zgodne i tworzyły wrażenie, iż artysta wypracował modus operandi. Wszystkie oskarżycielki miały więc powtarzać, że ​​zostały zgwałcone, odurzone narkotykami, a także zamknięte w pokoju, z którego nie mogły wyjść.       

Najbliższe przesłuchanie w tej sprawie ma odbyć się 11 kwietnia. Prawnicy Mansona starają się, aby Smithline mogła zeznawać jako świadek oskarżenia.   

Pamiętajmy, że choć Smithline wycofała oskarżenie przeciwko Mansonowi, muzyk i tak stanie przed obliczem wymiaru sprawiedliwości. W poniedziałek w Sądzie Najwyższym w Nowym Jorku został złożony kolejny pozew. Powódka, która na razie nie chce ujawnić swojej tożsamości, zarzuca artyście napaść i wykorzystywanie seksualne. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.  

Zwiastun dokumentu "Jak feniks"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones