Minionki rekordowe w Chinach. Świat zachwyca się Spider-Manem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Minionki+rekordowe+w+Chinach.+%C5%9Awiat+zachwyca+si%C4%99+Spider-Manem-123934
W ten weekend o uwagę widzów walczyły dwa tytuły, co widać po ich wynikach. I "Gru, Dru i Minionki" i "Spider-Man: Homecoming" w ciągu trzech dni weekendu zdołały uzyskać wpływy przekraczające 100 milionów dolarów.

GettyImages-57617315.jpg Getty Images © China Photos


Minimalnie lepsza okazała się animacja Universal Pictures. "Gru, Dru i Minionki" zarobili w weekend 126,8 mln dolarów. Z tego ponad połowa (65 mln dolarów) pochodzi z Chin. To, co nie udaje się tam Disneyowi, konkurencja zdołała osiągnąć bez większych problemów. Trzecia część "Jak ukraść Księżyc" zanotowała rekord otwarcia dnia i rekord otwarcia weekendu dla filmu animowanego.

Ale nie tylko w Chinach "Dru, Gru i Minionki" dobrze sobie radzi. Film zadebiutował jeszcze w sześciu innych krajach na miejscu pierwszym. Między innymi we Francji, gdzie w pięć dni zgarnął 9,1 mln dolarów (drugie najlepsze otwarcie animacji spod znaku Illumination). Podobnie było w Belgii (1,4 mln dolarów). W Portugalii animacja pokonała "Spider-Mana: Homecoming" i pozostała numerem jeden. Inne ważne rynki w ten weekend to: Wielka Brytania (7,1 mln dolarów) i Meksyk (6,1 mln). W Australii sprzedaż biletów wzrosła o 1/3. Zagraniczne wpływy animacji wynoszą obecnie 298,4 mln dolarów, a globalne 447,6 mln dolarów. Cały cykl osiągnął właśnie granicę 3 miliardów dolarów.

O tym, że "Spider-Man: Homecoming" będzie hitem, wiadomo było jeszcze przed weekendem. Do czwartku włącznie obraz zdołał zarobić znakomite 25,3 mln dolarów. Kolejne 114,7 mln dolarów pochodzi z weekendu, co dało w naszym zestawieniu drugie miejsce. Wynik ten udało się osiągnąć pomimo tego, że w wielu ważnych krajach (Chiny, Japonia, Francja, Niemcy, Hiszpania) widowisko nie miało jeszcze swojej premiery.

Obraz trafił jednak do 56 mniejszych krajów, z czego w 50 znalazł się na pierwszym miejscu. Wiele z tych rynków imponuje swoimi wynikami. W Korei Południowej w pięć dni "Spider-Man: Homecoming" zarobił 25,8 mln dolarów, co jest trzecim najlepszy otwarciem hollywoodzkiej produkcji. Z Indii pochodzi 6,5 mln dolarów, Indonezji 6,9 mln, a z Tajwanu 4,8 mln. W Meksyku "Homecoming" zarobił 12 mln dolarów, a w Brazylii ustanowił rekord lipcowego otwarcia (9,1 mln dolarów). W Europie film najlepiej sprzedał się w Wielkiej Brytanii (11,8 mln). Innymi ważnymi rynkami były Rosja (7,8 mln) i Australia (7,6 mln). W sumie widowisko sprzedaje się o 1/5 lepiej od "Strażników Galaktyki vol. 2", o 1/3 lepiej od "Niesamowitego Spider-Mana 2" i aż o 56% lepiej od "Wonder Woman".

Na odległej trzeciej lokacie wylądował "Transformers: Ostatni Rycerz", ze słabiutkim wynikiem 18,8 mln dolarów. Z tego 7,5 mln dolarów pochodzi z Chin, dzięki czemu łączne wpływy w tym kraju wynoszą 218,3 mln dolarów. Widowisko ma jednak szansę na utrzymanie się jeszcze jakiś czas w naszym zestawieniu, ponieważ wciąż przed nim premiery w Japonii, Meksyku, Hiszpanii i Brazylii.

Pierwszą piątkę kompletują dwie chińskie produkcje. Na czwartym miejscy znalazł się horror "Jing Cheng 81 Hao 2". W weekend zarobił 14,6 mln dolarów. Miał jednak premierę w czwartek, więc łącznie na koncie jest już 20,6 mln dolarów.

Z kolei kulinarna komedia "The One" zgarnęła 10,6 mln dolarów i wypchnęła z pierwszej piątki "Piratów z Karaibów: Zemstę Salazara" (w ten weekend 9,9 mln dolarów).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones