Neill Blomkamp nie wyreżyseruje sequela "RoboCopa" z 1987 roku

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Neill+Blomkamp+nie+wyre%C5%BCyseruje+sequela+%22RoboCopa%22+z+1987+roku-134263
Neill Blomkamp nie ma szczęścia do kultowych serii sf. Najpierw miał nakręcić "Obcego 5", ale nic z tego nie wyszło, a w ubiegłym roku mówiliśmy o tym, że stanie za kamerą "Robocop Returns". Teraz okazuje się, że i z tym projektem nie jest już związanych.


Blomkamp sam poinformował o tym fanów na Twitterze. Jak wyjaśnił, nie wyreżyseruje filmu, ponieważ na razie zajęty jest pracą nad horrorem, a MGM nie chce/nie może czekać z realizacją projektu. Kto zastąpi Blomkampa, tego na razie nie wiadomo.

"Robocop Returns" pomyślany jest jako sequel oryginalnego "RoboCopa" ignorujący późniejsze filmy (idzie więc śladami nowego "Halloween"). Punktem wyjścia jest scenariusz napisany wiele lat temu przez Edwarda Neumeiera i Michaela Minera na potrzeby kontynuacji, którą miał nakręcić Paul Verhoeven. Ostateczny kształt tekstowi nadał Justin Rhodes, który pracował też nad fabułą najnowszego "Terminatora".

Oryginał był historią policjanta, który powinien był zginąć. Został jednak uratowany dzięki eksperymentalnej technologii, która pozwala na łączenie ludzkiego mózgu z maszyną wyspecjalizowaną do zabijania i pilnowania porządku.
Udostępnij: