Christopher Nolan wróci do projektu sprzed lat?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nolan+wr%C3%B3ci+do+projektu+sprzed+lat+Filmowy+remake+serialu+%22The+Prisoner%22+powstanie-154579
Christopher Nolan wróci do projektu sprzed lat?
źródło: Getty Images
autor: Samir Hussein
Christopher Nolan tryumfował podczas 96. gali rozdania Oscarów. Zdobył statuetkę dla najlepszego reżysera, a jego "Oppenheimer" został uznany za najlepszy film. Teraz wszyscy zastanawiają się, co będzie następnym projektem twórcy "Memento".

Christopher Nolan wróci do projektu sprzed lat?


Christopher Nolan pracował nad filmowym remakiem "The Prisoner" – popularnego w latach 60. serialu – już w 2006 roku, opuścił jednak projekt trzy lata później. W wywiadzie udzielonym Variety w listopadzie 2023 roku mówił, że żałuje, iż nie udało mu się go skończyć. Spekuluje się, że zechce wrócić do niego teraz. 

Oryginalny "The Prisoner" to 17-odcinkowa seria opowiadająca o brytyjskim rządowym agencie (Patrick McGoohan), który porzuca swoją pracę i postanawia opuścić kraj. Zostaje jednak porwany i uwięziony w tajemniczej nadmorskiej wiosce. Jej lokatorzy są pod ścisłym nadzorem, a wszelkie próby ucieczki karane są śmiercią. W 2009 roku AMC wypuściło uwspółcześnioną wersję z Jimem Caviezelem i Ianem McKellenem w rolach głównych.

"Oppenheimer" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Oppenheimerze": O czym opowiada "Oppenheimer"? Zobacz zwiastun oscarowego filmu


"Oppenheimer" tryumfował podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów, zdobywając siedem z trzynastu nagród, do których był nominowany. Amerykańska Akademia Filmowa przyznała mu m.in. statuetki dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera oraz aktorów pierwszo- i drugoplanowych. Zobaczcie zwiastun: W czasie II wojny światowej Oppenheimer był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan".  Poza działalnością związaną z bronią atomową miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki, między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.


 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones