Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+platforma.+Nowy+reboot+serialu+%22Battlestar+Galactica%22-134707

Nowa platforma. Nowy reboot serialu "Battlestar Galactica"

  • Deadline
  • autor: mp
  • VOD, Seriale
W kwietniu w USA wystartuje nowa platforma streamingowa. Będzie nosić nazwę Peacock i została przygotowana przez koncern NBCUniversal. Jednym z seriali dostępnych na start będzie "Battlestar Galactica". Nie chodzi tu jednak o oryginał z 1978 roku, ani o niezwykle popularny serial z początku tego wieku. NBCUniversal uznało, że nadszedł czas na nowy reboot.

Battlestar-Galactica.0.0.jpg


Za projekt ma odpowiadać producent Sam Esmail ("Mr. Robot"), który twierdzi, że jest wielkim fanem wersji Ronalda D. Moore'a. Podobno skontaktował się z nim i uzyskał od niego błogosławieństwo na realizację reboota.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Poprzednie wersje opowiadały o konflikcie ludzi zamieszkującymi 12 planet z Cylonami, inteligentnymi maszynami do złudzenia przypominającym ludzi. Cyloni wojnę wygrali, a garstka ocalałych homo sapiens wyruszyła na poszukiwanie bezpiecznej przystani - mitycznej planety-matki, Ziemi.

"Battlestar Galactica" nie jest jedynym rebootem, który został zlecony na potrzeby platformy Peacock. Odświeżone zostaną też seriale komediowe: "Byle do dzwonka" i "Punky Brewster".

Na potrzeby Peacocka realizowane są również m.in.: "Brave New World" (ekranizacja kultowej powieści Aldousa Huxleya), "Dr. Death" (Jamie Dornan jako niesławny Christopher Duntsch, socjopata, który zamiast leczyć swoich pacjentów, uśmiercał ich) oraz "Angelyne" (Emmy Rossum jako Renee Goldberg, słynna piękność z billboardów wiszących swego czasu w Los Angeles, prekursorka stylu życia, jaki dziś jest domenom celebrytów znanych z tego, że są znani).

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię