Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Kruk%22+jednak+powstanie-114325

Nowy "Kruk" jednak powstanie

  • MovieWeb
  • autor: jp
  • Filmy
Wygląda na to, że po latach problemów reboot "Kruka" wreszcie powstanie. Reżyser Corin Hardy ("The Woods") podpisał kontrakt z Realitivity Media. Będzie to pierwszy film studia zrealizowany po tym, jak ogłosiło ono bankructwo. 

the-crow-1994.jpg

Relativity oficjalnie zbankrutowało w lipcu. Mimo to firma planowała jednak ruszyć z produkcją nowego "Kruka" już jesienią. Nie udało się. Między innymi dlatego, że na kilka tygodni przed rozpoczęciem zdjęć z udziału w filmie zrezygnował Jack Huston, kolejny po Luke'u Evansie, Jamesie McAvoyu i Bradleyu Cooperze aktor, który postanowił nie zostać Krukiem. 

Producenci wciąż nie znaleźli zastępstwa dla Hustona, ale mają już datę rozpoczęcia pracy na planie. Pierwszy klaps padnie w marcu przyszłego roku. Obecnie jedyną członkinią obsady jest Jessica Brown Findlay, która wcieli się w Shelly Webster, narzeczoną głównego bohatera, Erica Dravena.

Wytwórnia spieszy się z rozpoczęciem zdjęć, bo w innym wypadku może stracić prawa do postaci Kruka. Czeka na nie już producent Edward R. Pressman.

Oryginalny "Kruk" był ekranizacją komiksu Jamesa O'Barra. Film przedstawiał historię pary, która ginie dzień przed swoim ślubem, w wigilię Halloween. Dokładnie rok później, bohater, Eric Draven, powraca w towarzystwie kruka. Mężczyzna nie jest ani żywy, ani martwy, a jego łącznikiem z rzeczywistością jest kruk. Od teraz mści się, mordując wszystkich, którzy są odpowiedzialni za jego tragedię.  

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię