Nowy "Labirynt" od twórcy "Martwego zła"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Labirynt%22+od+tw%C3%B3rcy+%22Martwego+z%C5%82a%22-122662
Wbrew ostatnim doniesieniom studio TriStar szykuje projekt nawiązujący do klasycznego "Labiryntu" Jima Hensona z Davidem Bowiem i Jennifer Connelly. Za kamerą stanie Fede Alvarez, reżyser "Martwego zła" i "Nie oddychaj".


Scenariusz napisze Jay Basu na podstawie pomysłu, którego współautorem jest Alvarez. Film nie ma być remakiem ani bezpośrednim sequelem. Twórcy zapowiadają, że opowiedzą nową fabułę osadzoną w świecie stworzonym w filmie z 1986 roku. W nowej wersji ma nie pojawić się postać, którą zagrał David Bowie.

Oryginał opowiadał o 15-letniej Sarze (Connelly), której brat zostaje porwany przez Króla Goblinów (Bowie). Żeby uratować chłopca, dziewczynka musi przebyć tajemniczy labirynt.

"Labirynt" to jeden z kluczowych filmów mojego dzieciństwa. Sprawił, że zakochałem się w kinie, przyznał Alvarez. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany szansą na rozwinięcie fascynującego świata Jima Hensona i zabranie do niego nowego pokolenia widzów.

Alvarez ma nakręcić "Labirynt", kiedy skończy pracę na planie nowego filmu o Lisbeth Salander, "The Girl in the Spider's Web", którego produkcja ma ruszyć jesienią.