Nowy serial "Rodzina Borgiów" w czerwcu w HBO

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+serial+%22Rodzina+Borgi%C3%B3w%22+w+czerwcu+w+HBO-74772
Już 25 czerwca polscy widzowie obejrzą premierę nowego serialu "Rodzina Borgiów" w HBO. W produkcji wyreżyserowanej przez Neila Jordana występują Jeremy Irons, Joanne Whalley, Francois Arnaud i Derek Jacobi. "Rodzina Borgiów" to pełna namiętności opowieść o najpotężniejszym rodzie renesansowego Rzymu, który zapisał się w historii zamiłowaniem do władzy, skrytobójstwa i intryg. Premiera serialu odbędzie się w sobotę, 25 czerwca o godz. 22.00 w HBO i HBO HD.


Wywodzący się z Hiszpanii kardynał Rodrigo Borgia to jedna z najpotężniejszych osób na Półwyspie Apenińskim pod koniec XV wieku. Wytrawny polityk, dyplomata i intrygant jest jednocześnie namiętnym kochankiem i ojcem gromadki nieślubnych dzieci. Gdy w 1492 roku zostaje papieżem, przyjmuje imię Aleksander VI. Ma jeden cel – uczynić swoje dzieci najbardziej wpływowymi ludźmi Rzymu. Serial koncentruje się na postaciach syna Borgii - Cesare, zdolnego polityka, pierwowzoru Księcia ze znanej rozprawy Machiavellego, oraz jego pięknej córki, Lukrecji, która staje się narzędziem powiększania wpływów rodziny.

"Rodzina Borgiów" to widowiskowy serial, którego reżyserem jest jeden z najwybitniejszych irlandzkich reżyserów i scenarzystów, laureat Oscara i berlińskiego Srebrnego Niedźwiedzia - Neil Jordan ("Gra pozorów", "Wywiad z wampirem", "Michael Collins", "Chłopak rzeźnika", "Śniadanie na Plutonie"). W głównej roli, przebiegłego kardynała Borgii, późniejszego papieża Aleksandra VI, występuje Jeremy Irons, brytyjski aktor nagrodzony Oscarem za rolę w filmie "Druga prawda" (także: "Kochanica Francuza", "Nierozłączni", "Misja", "Skaza").

W role dzieci kardynała wcielili się François Arnaud ("Mistyfikacja", "Zabiłem moją matkę") oraz Holly Grainger ("Dom na wrzosowisku", "Jane Eyre"). W serialu wystąpili także Joanne Whalley ("Zabić księdza", "Willow", "Scarlett") oraz Derek Jacobi, odtwórca wybitnych ról historycznych w serialach  "Ja, Klaudiusz" i "Kroniki braciszka Cadfeala" (także: "Gladiator", "Jak zostać królem"). Serial wyprodukowała telewizja Showtime.  

Polska premiera serialu odbędzie się w sobotę, 25 czerwca o godz. 22.00 w HBO i HBO HD. Stacja pokaże premierowo dwa pierwsze odcinki serialu. Kolejne premierowe odcinki będzie można oglądać w każdą sobotę o godz. 22.00, a ich powtórki w środy około godz. 22.00 w HBO i HBO HD.
Udostępnij: