OFICJALNIE: Kenneth Branagh rozwiąże zagadkę morderstwa w Orient Expressie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+Kenneth+Branagh+rozwi%C4%85%C5%BCe+zagadk%C4%99+morderstwa+w+Orient+Expressie-114562
To już pewne. Kenneth Branagh zrobi sobie przerwę od disnejowskich widowisk i zajmie się reżyserią "Murder on the Orient Express". W ten sposób potwierdziły się informacje, które podawaliśmy w czerwcu.

GettyImages-149007257.jpg Getty Images © Frederick M. Brown


Ale to nie wszystko. Branagh będzie również główną gwiazdą obrazu, a także jednym z producentów. Wśród tych ostatnich są także Ridley Scott i Simon Kinberg. Całość powstanie dla 20th Century Fox.

Projekt pomyślany jest jako remake filmu Sidneya Lumeta z 1974 roku, który z kolei był ekranizacją powieści Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie". Obraz ten nominowany był do Oscarów w sześciu kategoriach. Ingrid Bergman otrzymała statuetkę za rolę drugoplanową.

Detektyw Hercules Poirot wraca z Azji, gdzie właśnie rozwiązał pewną zawiłą sprawę kryminalną. Podczas podróży słynnym pociągiem Orient Express do Poirota zwraca się pewien mało sympatyczny amerykański milioner, Samuel Ratchett. Twierdzi on, że od pewnego czasu dostaje dziwne listy z pogróżkami i prosi Belga o wykrycie ich autora. Mimo propozycji wysokiego honorarium, Poirot odmawia, zrażony gburowatością klienta. Następnego dnia Ratchett zostaje znaleziony martwy. Bohater rozpoczyna śledztwo.
Udostępnij: