Oskarżany o perwersje Armie Hammer opuszcza film z JLo

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oskar%C5%BCany+o+perwersje+Armie+Hammer+opuszcza+film+z+JLo-140894
Oskarżany o perwersje Armie Hammer opuszcza film z JLo
źródło: Getty Images
autor: Walter McBride
Armie Hammer zrezygnował z udziału w filmie "Shotgun Wedding". Twórcy szukają obecnie jego następcy.

Hammer podjął taką decyzję po skandalu, jaki wybuchł ostatnio w mediach społecznościowych. Otóż pewna kobieta twierdzi, że od czterech lat ma z nim romans. Do sieci wrzuciła liczne screeny z tego, co określa prywatnymi rozmowami. Niektóre z wypowiedzi, które rzekomo napisał Hammer, zaszokowały Amerykanów. Są tam obrazowe opisy brutalnych fantazji, wśród nich nawet sugerujące kanibalistyczne zapędy aktora.

Co ciekawe, w mediach społecznościowych zdążyły się już pojawić screeny z prywatnych rozmów owej kobiety z innymi osobami, w których chwaliła się, że wypowiedzi Hammera sfabrykowała. Kobieta jednak twierdzi, że jej screeny są prawdziwe, a te szkalujące ją zostały przygotowane przez wściekłych na nią fanów aktora.

Hammer również odniósł się do skandalu. Pojawiające się wpisy nazwał wyssanymi z palca bzdurami i wstrętnymi atakami na jego osobę. Stwierdził również, że w takich okolicznościach nie może sobie pozwolić na opuszczenie rodziny na cztery miesiące (zdjęcia do "Shotgun Wedding" mają być kręcone w Dominikanie).

Lionsgate wystosowało komunikat, w którym ze zrozumieniem odnosi się do sytuacji Hammera i wspiera go w podjętej decyzji.

W filmie "Shotgun Wedding" ma również wystąpić Jennifer Lopez. Będzie to historia pary, która w dniu wesela zaczyna mieć wątpliwości, czy wspólna przyszłość jest im pisana. Kiedy wraz z uczestniczącymi w imprezie gośćmi zostaną wzięci jako zakładnicy, rozważania te będą musiały zejść na dalszy plan. Za kamerą stanie Jason Moore ("Pitch Perfect").

Jednocześnie opinia publiczna została poinformowana, że Armie Hammer zrezygnował z udziału w serialu "Gaslit", w którym zagrać mają również Julia Roberts, Sean Penn i Joel Edgerton.

Jak jednak podaje portal Deadline, ta decyzja nie ma związku z aferą obyczajową i została przez aktora podjęta kilka tygodni temu, kiedy zgodził się na udział w serialu "The Offer".

"Gaslit" zostało zapowiedziane jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19. Jego fabuła inspirowana będzie podcastem "Slow Burn", w którym odkrywano zapomniane fakty i przybliżano sylwetki mniej znanych "bohaterów" afery Watergate. Hammer miał się wcielić w pracownika Białego Domu Johna Deana, któremu nakazano kłamanie w celu obrony prezydenta. Teraz rola ta przypadnie komuś innemu.

O "The Offer" pisaliśmy w grudniu. Będzie to opowieść o kulisach realizacji "Ojca chrzestnego". Hammer ma się wcieli w producenta Ala Ruddy'ego.