Oto córka Joela z "The Last of Us"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oto+c%C3%B3rka+Joela+z+%22The+Last+of+Us%22-143003
Oto córka Joela z "The Last of Us"
źródło: Getty Images
autor: Gregg DeGuire
Nico Parker, gwiazda "Dumbo", dołączyła do obsady serialu HBO "The Last of Us". W ekranizacji popularnej gry wideo wcieli się w postać córki Joela, Sary. 


Akcja oryginału rozgrywa się w Ameryce zdziesiątkowanej przez epidemię śmiercionośnego grzyba. Para głównych bohaterów - cyniczny przemytnik Joel oraz nastoletnia Ellie - muszą odbyć wspólną podróż daleko poza granice strefy kwarantanny i nawiązać kontakt z grupą rewolucjonistów zwanych Świetlikami. 

Pedro Pascal ("The Mandalorian") i Bella Ramsey ("Gra o tron") będą gwiazdami produkcji. Gabriel Luna ("Terminator: Mroczne przeznaczenie") wcieli się w Tommy'ego - brata głównego bohatera, Joela. Z kolei Merle Dandridge wcieli się w Marlene, przywódczynię ruchu oporu znanego jako Świetliki (Fireflies). Aktorka grała tę postać w obu częściach gry, "The Last of Us" i "The Last of Us Part II". 

Showrunnerem serialu jest Craig Mazin, który w 2019 roku odniósł wielki sukces za sprawą "Czarnobyla". Z ekipą ściśle współpracuje Neil Druckmann, scenarzysta i reżyser gry. Dwukrotny laureat Oscara (za "Babel" i "Tajemnicę Brokeback Mountain") Gustavo Santaolalla napisze muzykę. Za kamerą staną Kantemir Bałagow, Jasmila Žbanić i Ali Abbasi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones