Gal Gadot zrewolucjonizuje historię Kleopatry? Aktorka o przygotowaniach do roli władczyni Egiptu

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gal+Gadot+zrewolucjonizuje+histori%C4%99+Kleopatry+Aktorka+o+przygotowaniach+do+roli+w%C5%82adczyni+Egiptu-151334
Gal Gadot zrewolucjonizuje historię Kleopatry? Aktorka o przygotowaniach do roli władczyni Egiptu
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
W 2020 roku ogłoszono, że powstanie dramat historyczny "Cleopatra". Na odtwórczynię roli legendarnej władczyni Egiptu wybrano Gal Gadot. Początkowo projekt miała wyreżyserować Patty Jenkins, która współpracowała z gwiazdą przy "Wonder Woman", jej miejsce zajęła jednak Kari Skogland ("Falcon i Zimowy Żołnierz"). Niestety od dawna nie słyszeliśmy nic na temat produkcji i wydawało się, że nie dojdzie ona do skutku. Okazuje się, że prace trwają. Aktorka opowiedziała o nich w jednym z ostatnich wywiadów.

Gal Gadot o celebracji dziedzictwa Kleopatry


W rozmowie z hongkońską edycją "Vogue'a" Gal Gadot przyznała, że prace nad jej filmem o Kleopatrze trwają. Aktorka nie ukrywa ekscytacji możliwością wcielenia się w legendarną władczynię. 

O ile Wonder Woman jest wymyśloną silną liderką, tak Kleopatra była nią naprawdę. To doskonały przykład historii, jaką chcę opowiedzieć. Zaczęłam czytać różne książki o Kleopatrze i stwierdziłam: "Wow, to fascynujące" – powiedziała. 

Zdaniem aktorki film, w którym wystąpi, przedstawi Kleopatrę w niespotykany do tej pory sposób.

We wszystkich filmach Kleopatra przedstawiona jest jako uwodzicielka uwikłana w romans z Juliuszem Cezarem i Markiem Antoniuszem. A prawda jest taka, że była kimś znacznie więcej. Ta kobieta wyprzedzała swoje czasy – stwierdziła.


Niestety szczegóły projektu trzymane są w tajemnicy. Gal Gadot podkreśla jednak, jak bardzo cieszy się, że jest jego gwiazdą.  

Nie mogę powiedzieć zbyt wiele. Nie mogę się doczekać, by opowiedzieć historię tej postaci i oddać jej sprawiedliwości jej oraz celebrować jej dziedzictwo. Mamy piękny scenariusz i nie mogę się już doczekać, by podzielić się tą historią ze światem i zmienić obowiązującą narrację, wedle której Kleopatra była tylko uwodzicielką – zapewniła.

Kontrowersyjna Kleopatra. Zobacz zwiastun serialu, który wywołał burzę w Egipcie


W maju na Netflix trafił fabularyzowany dokument "Królowa Kleopatra". Ze względu na obsadzenie w tytułowej roli czarnoskórej Adele James wywołał on falę protestów w Egipcie. Zobaczcie jego zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones