Patty Jenkins: Gal Gadot będzie wspaniałą Kleopatrą

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Patty+Jenkins%3A+Gal+Gadot+b%C4%99dzie+wspania%C5%82%C4%85+Kleopatr%C4%85-140751
Patty Jenkins: Gal Gadot będzie wspaniałą Kleopatrą
źródło: Materiały prasowe
Współpraca Gal Gadot i Patty Jenkins nie kończy się na "Wonder Woman 1984". Panie mają już w planach kolejny film. "Cleopatra" opowie oczywiście o losach słynnej królowej Egiptu. Reżyserka zdradziła właśnie, że projekt wynika w prostej linii z jej poprzednich filmów i opowiadania o takich postaciach jak Wonder Woman czy Aileen Wuornos.

Mam chyba w zwyczaju przyglądanie się skomplikowanym bohaterkom. Na przykład w "Monster". Kiedy spojrzysz z punktu widzenia takiej osoby, historia staje się bardzo interesująca. Mam nadzieje, że to samo udało mi się zrobić w "Wonder Woman". Teraz przykładam tę metodę do jednej z najbardziej znanych kobiet w historii, do Kleopatry, powiedziała reżyserka.

Prawda jest taka, że wersję jej historii, jaką wszyscy znamy, opowiedzieli Rzymianie, którzy jej nienawidzili i którzy ją zabili. Jeśli spojrzymy na inne źródła, odkryjemy jednak twardą, niesamowitą przywódczynię. Jedną z najważniejszych liderów Egiptu, dodała Jenkins. Kiedy wgryźć się w szczegóły, ukazuje się nam niezwykła historia, która jest niby taka sama, ale rozumiemy ją inaczej, bo patrzymy z innej perspektywy. Uważam, że Kleopatra zasługuje na to, by opowiedzieć tę wersję. Gal rozwija ten projekt od jakiegoś czasu i kiedy przyszła z nim do mnie, podekscytowała mnie jego perspektywa. Myślę, że Gal będzie wspaniałą Kleopatrą.

Sama Gadot odniosła się niedawno do kontrowersji wokół filmu. Aktorka pochodzi z Izraela i wiele osób skrytykowało fakt, że w roli Kleopatry nie zobaczymy egipskiej bądź macedońskiej aktorki.

Szukaliśmy macedońskiej aktorki, która pasowałaby na Kleopatrę. Nie znaleźliśmy jej, a ja mam w sobie dużo pasji dla tej postaci, wyjaśniła gwiazda. Mam przyjaciół z całego świata, którzy są muzułmanami, chrześcijanami, ateistami, buddystami czy oczywiście wyznawcami judaizmu. Ludzie to ludzie, a ja chciałabym podtrzymać dziedzictwo Kleopatry i uhonorować tę niesamowitą ikonę, którą tak bardzo podziwiam. Każdy może nakręcić o niej film. Ja jestem na tyle zakręcona na tym punkcie, że nakręcę własny.

Więcej informacji o postaci Wonder Woman znajdziecie w znajdziecie w naszej bazie postaci i bazie światów.
Udostępnij: