Paul Schrader krytykuje Spike'a Lee

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paul+Schrader+krytykuje+Spike%27a+Lee-138114
Paul Schrader krytykuje Spike'a Lee
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Paul Schrader wyraził rozczarowanie postawą Spike'a Lee, który przeprosił za to, że stanął w obronie Woody'ego Allena.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu reżyser "Pięciu braci" udzielił wywiadu radiowego. W trakcie rozmowy Lee stwierdził: Chciałbym tylko powiedzieć, że Woody Allen jest świetnym filmowcem. Myślę, że kiedy spojrzymy na to z perspektywy czasu, uświadomimy sobie, że - o ile nie doszło do morderstwa - nie można wymazać kogoś i udawać, że nigdy nie istniał. Woody to mój przyjaciel, fan Knicksów jak ja, więc wiem, że teraz przez to przechodzi.

Po wizycie w programie radiowym Lee opublikował niespodziewanie na Twitterze przeprosiny za swoje słowa: Myliłem się. Nie toleruję seksualnego molestowania, napaści ani przemocy. Takie zachowanie powoduje szkody, których nie można lekceważyć.

Na Facebooku Schrader skomentował słowa Lee w następujący sposób: To denerwujące. Jeśli ktoś mógłby się teraz przeciwstawić poprawnie politycznej zgrai nawołującej do samosądów, byłby to właśnie Spike. Ale najwyraźniej nie. Śledziłem historię Woody'ego, czytałem jego autobiografię i, szczerze mówiąc, uważam, że jest bardziej wiarygodna niż elaboraty Farrow.

Allen wypadł z łask po tym jak powróciły oskarżenia z lat 90. o molestowanie adoptowanej córki, Dylan Farrow. Reżyser nie przyznał się do winy i po dwóch policyjnych dochodzeniach w tej sprawie nie został o nic oskarżony.