Pedro Almodóvar szykuje nowy film! Penélope Cruz w obsadzie!

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Pedro+Almod%C3%B3var+szykuje+nowy+film+Pen%C3%A9lope+Cruz+w+obsadzie-138320
Pedro Almodóvar szykuje nowy film! Penélope Cruz w obsadzie!
źródło: Getty Images
autor: Pablo Cuadra
Pedro Almodóvar przerwał prace nad ekranizacją "Instrukcji dla pań sprzątających" Lucii Berlin. Zamiast tego w końcu zabierze się za nakręcenie filmu "Madres Paralelas". Gwiazdą projektu jest Penélope Cruz.

Tytuł "Madres Paralelas" przewija się w twórczości Almodóvara od lat. Baczni widzowie wypatrzą go w "Przerwanych objęciach" oraz w "Bólu i blasku". Jednak dopiero teraz, kiedy przez trzy miesiące pozostawał w domu za sprawą pandemii COVID-19, udało mu się ukończyć scenariusz, który pisał z myślą o Cruz.

"Madres Paralelas" będzie historią dwóch kobiet, które tego samego dnia rodzą dzieci. Od tego momentu historia toczyć się będzie równolegle pokazując losy matek podczas pierwszego i drugiego roku życia ich pociech. Całość ma być dramatem, ale mają się w nim znaleźć sceny humorystyczne.

Prace nad filmem rozpoczną się w październiku, a zdjęcia planowane są na luty przyszłego roku. Wcześniej bowiem Almodóvar zamierza zrealizować krótkometrażówkę z Tildą Swinton, która jest ekranizacją sztuki Jeana Cocteau "Głos ludzki".