Peter Gadiot w aktorskiej wersji anime "One Piece"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Peter+Gadiot+w+aktorskiej+wersji+anime+%22One+Piece%22-145991
Peter Gadiot w aktorskiej wersji anime "One Piece"
źródło: Getty Images
autor: Michael Tran
Peter Gadiot ("Velvet Buzzsaw", "Queen of the South") dołączył do obsady aktorskiej wersji popularnego anime "One Piece". Projekt zapowiedziano jeszcze w 2017 roku, ale prace nabrały tempa dopiero w ostatnich miesiącach. Serial powstaje dla platformy Netflix.

"One Piece" – o czym opowiada pierwowzór?"One Piece" to manga autorstwa Eiichirō Ody, powstająca od 1997 roku aż do dziś. Jej animowana wersja pojawiła się na ekranach ponad dwie dekady temu. Wyemitowano już powyżej 1000 odcinków, powstały również pełnometrażowe filmy dystrybuowane w kinach.

Protagonistą serii jest Monkey D. Luffy, chłopiec o ciele rozciągliwym niczym guma, który wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu tytułowego skarbu. Jego posiadacz będzie mógł tytułować się królem piratów. W czasie długiej podróży bohater rekrutuje nowych członków załogi, natyka się na przygody i niebezpieczeństwa. Shanks, w którego wcieli się Gadiot, to legendarny awanturnik, który zainspirował Luffy’ego do poszukiwań One Piece.


Adaptacją zajmują się Matt Owens i Steven Maeda, którzy są również showrunnerami "One Piece". Panowie zostali także producentami wykonawczymi serialu, obok Marty’ego Adelsteina, Becky Clements i Eiichirō Ody, twórcy pierwowzoru. 

W obsadzie serialu znaleźli się także: Iñaki Godoy, Mackenyu, Emily Rudd, Jacob Romero Gibson, Taz Skylar, Morgan Davies, Ilia Isorelýs Paulino, Aidan Scott, Jeff Ward, McKinley Belcher III i Vincent Regan.

Serial już rozpoczął produkcję, zdjęcia będą powstawać w Kapsztadzie.

Netflix – adaptacje mang i animeStreamingowy gigant podjął się już kilku aktorskich adaptacji popularnych mang i anime. Do najgłośniejszych premier należała filmowa wersja "Notatnika śmierci" w reżyserii Adama Wingarda. Mimo bardzo chłodnego przyjęcia wśród fanów oryginału, w planach Netflixa jest kontynuowanie opowieści.

Platforma nie podejmie się produkcji drugiego sezonu aktorskiego "Cowboy Bebop". Ledwie trzy tygodnie po premierze pierwszej serii zdecydowano się anulować serial. W głównych rolach wystąpili: John Cho, Mustafa Shakir i Daniella Pineda.

Zwiastun serialu "Cowboy Bebop"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones