Po "American Horror Story" czas na "American Crime Story"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Po+%22American+Horror+Story%22+czas+na+%22American+Crime+Story%22-107698
Kanał FX i Ryan Murphy przygotowują kolejny po "American Horror Story" serial-antologię. Tym razem na tapecie będą największe zbrodnie w historii USA. Tytuł serialu? Oczywiście "American Crime Story".Na pierwszy ogień idzie sprawa O.J. Simpsona. Sezon będzie oparty na książce "The Run of His Life: The People V. O.J. Simpson" Jeffreya Toobina. Pierwszy odcinek wyreżyseruje sam Murphy, a scenariusz napiszą Scott Alexander i Larry Karaszewski ("Skandalista Larry Flynt").

Serial pokaże proces Simpsona z punktu widzenia prawników i przybliży zakulisowe manewry po obu stronach barykady.To dla mnie ekscytujący projekt. Szukałem właściwego pomysłu, który mógłby stanowić przedłużenie "American Horror Story", które tak kocham, przyznał Murphy. Sprawa Simpsona była równie tragiczna, co fascynująca. Wydaje się, że każdy miał jakiś interes w jej wyniku. To był początek obecnej ery tabloidów.

Zdjęcia mają rozpocząć się na początku przyszłego roku w Los Angeles. Stacja FX zamówiła od razu dziesięć odcinków. Pełen tytuł sezonu brzmi: "American Crime Story: The People Vs. O.J. Simpson".