Po 15 latach Terry Gilliam w końcu opowie o Don Kichocie?

The Playlist, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Po+15+latach+Terry+Gilliam+w+ko%C5%84cu+opowie+o+Don+Kichocie-104800
Terry Gilliam w przyszłym roku spróbuje – po raz kolejny – zrealizować film pod tytułem "The Man Who Killed Don Quixote". Reżyser zyskał wsparcie hiszpańskiego producenta Adriána Guerry ("Pogrzebany"), który ma zapewnić połowę budżetu.Przypomnijmy, że film był już w fazie zdjęciowej w 2000 roku. Wtedy w głównych rolach występowali Jean Rochefort i Johnny Depp. Niestety z powodu problemów na planie i kontuzji Rocheforta produkcja przeciągała się, aż w końcu okazało się, że nie ma na nią wystarczających środków i projekt przepadł.

Osiem lat później Gilliam znów był bliski realizacji filmu. Tym razem miała to być wersja zrealizowana z Robertem Duvallem i Ewanem McGregorem. Przez dwa lata Gilliam próbował zebrać środki na produkcję. Budżetu jednak nigdy nie udało się dopiąć.

Teraz wydaje się, że finansowy aspekty produkcji został rozwiązany. Gilliam w najbliższym czasie ma się spotkać z potencjalnymi kandydatami do głównych ról. Prawdopodobnie postać Don Kichota zagra John Hurt ("Snowpiercer. Arka przyszłości").

O czym będzie opowiadać ta wersja "The Man Who Killed Don Quixote", tego na razie nie wiadomo. Na przestrzeni lat Gilliam mocno zmieniał scenariusz. Wersja z Duvallem i McGregorem miała być współcześnie rozgrywającą się opowieścią o tracącym kontakt z rzeczywistością aktorze, który po tym, jak zagrał w filmie Don Kichota, teraz pewnego reżysera zaczyna uważać za swojego wiernego towarzysza przygód Sancho Panzę.