Premiera "Doktora Strange'a 2" ponownie opóźniona

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Premiera+%22Doktora+Strange%27a+2%22+ponownie+op%C3%B3%C5%BAniona-137459
Premiera "Doktora Strange'a 2" ponownie opóźniona
Disney ogłosił, że po raz kolejny opóźnia premierę widowiska Marvela "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Film z Benedictem Cumberbatchem trafi do kin dopiero 25 marca 2022 roku.


Przypomnijmy: pierwotnie "Strange 2" miał trafić na ekrany 7 maja 2021 roku. Na początku kwietnia pandemia koronawirusa sprawiła, że Disney i Marvel musiały dokonać znaczących roszad w grafiku premier. W efekcie film Sama Raimiego został przesunięty na 5 listopada 2021. Nie wiadomo, dlaczego zdecydowano się na kolejne opóźnienie.

Disney poinformował również, że "Thor: Love and Thunder" zadebiutuje na ekranach tydzień wcześniej niż zapowiadano - 11 lutego 2022 roku. Jednocześnie studio usunęło z kalendarza premier dwa nieujawnione do tej pory projekty. Pierwszy miał trafić do kin 25 marca 2022 roku, a drugi (realizowany dla 20th Century) - 8 kwietnia 2022. Na miejsce tego drugiego wskoczył niezatytułowany film fabularny od wytwórni Myszki Miki. W rozpisce zapowiedzi pojawił się także film-wydarzenie, który ma zagościć na afiszach 9 lipca 2021 roku.


Fabuła "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" trzymana jest na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że film będzie fabularnie powiązany z serialami "Loki" oraz "WandaVision". W obsadzie prócz Cumberbatcha znaleźli się także Benedict Wong, Chiwetel Ejiofor i Elizabeth Olsen.
Udostępnij: