Premiera "Tenet" znowu opóźniona

Variety / /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Premiera+%22Tenet%22+znowu+op%C3%B3%C5%BAniona-138277
Premiera "Tenet" znowu opóźniona
Wytwórnia Warner Bros. po raz kolejny opóźniła premierę "Tenet". Film Christophera Nolana rozpocznie marsz przez kina 12 sierpnia, a nie - jak wcześniej zakładano - 31 lipca.

Rzecznik studia uzasadnia decyzję w następujący sposób: Warner Bros. zależy na tym, by pokazać widowni "Tenet" w kinach, na wielkim ekranie, gdy kiniarze będą gotowi, a ministerstwo zdrowia da zielone światło. W tej chwili musimy być elastyczni i nie traktujemy tego jako tradycyjnej premiery filmowej. Wybieramy otwarcie filmu w połowie tygodnia, aby umożliwić widzom zobaczenie go we własnym czasie. Planujemy grać film dłużej, w okresie znacznie przekraczającym normę. Chcemy opracować zupełnie inną niż dotąd, skuteczną strategię dystrybucji.

Przypomnijmy, że pierwotnie "Tenet" miał zadebiutować na ekranach 17 lipca. Dwa tygodnie temu Warner postanowił jednak dokonać korekty w kalendarzu swoich premier. Wówczas pociągnęło to za sobą zmiany w planach dystrybucyjnych konkurencyjnych wytwórni. Czy tym razem będzie podobnie?

"Tenet" to zrealizowane za 200 milionów dolarów widowisko o grupie szpiegów próbujących zapobiec zagładzie ludzkości. W obsadzie znaleźli się m.in. John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i Kenneth Branagh.

Udostępnij: