Ralph Ineson pozwał wytwórnię Disneya. Chodzi o serial "Willow"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ralph+Ineson+pozwa%C5%82+wytw%C3%B3rni%C4%99+Disneya.+Chodzi+o+serial+%22Willow%22-153399
Ralph Ineson pozwał wytwórnię Disneya. Chodzi o serial "Willow"
źródło: Getty Images
autor: Dave Benett
Disney usunął ze swojej platformy serial "Willow". Jeśli jednak sądził, że świat o nim zapomniał, to się właśnie sromotnie rozczarował. W londyńskim sądzie został złożony pozew związany z serialem. Pozywającym jest aktor Ralph Ineson.

Dlaczego Ralph Ineson pozywa Disneya?Ralph Ineson jest brytyjskim aktorem, które znacie z takich produkcji jak seria o Harrym Potterze, serial "Gra o tron" oraz filmy "Wiking" i "Twórca".

W serialu "Willow" wcielił się w postać pułkownika Ballantine'a.

Ineson twierdzi, że w 2021 roku, podczas kręcenia sceny walki z ogrem, przewrócił się, co skutkowało urazem ramienia. Aktor twierdzi, że doznał permanentnego uszczerbku na zdrowiu, co powoduje, że nie może przyjmować ról fizycznie wymagających, jak dotychczas.


Ineson uważa, że Walt Disney Company Ltd jest odpowiedzialne za ten wypadek, ponieważ naciskano na skończenie zdjęć w terminie. To zaś powodowało zaniedbania na planie. W feralnej scenie, kiedy Ineson był w zbroi i miał ograniczone pole widzenia, ze względu na pośpiech nie sprawdzono, czy na ziemi nie ma żadnych przeszkód.

Aktor domaga się odszkodowania w wysokości 150 tysięcy funtów.

Zwiastun serialu "Willow"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones