Reżyser "Ant-Mana" o popularnej teorii dotyczącej "Avengers 4"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Ant-Mana%22+o+popularnej+teorii+dotycz%C4%85cej+%22Avengers+4%22-129441
Reżyser "Ant-Mana i Osy", Peyton Reed, odniósł się do popularnej wśród fanów teorii dotyczącej losów jego bohatera oraz kontynuacji "Avengers: Wojny bez granic". Reed niby niczego nie potwierdził, ale też niczemu nie zaprzeczył.


UWAGA! PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ SPOILERY!

Teoria głosi, jakoby ważną rolę w "Avengers 4" odegrał Ant-Man i wątek podróży w czasie. W "Ant-Manie i Osie" pada kilka sugestywnych zdań dotyczących wymiaru kwantowego i znajdujących się w nim wirów czasowych, do których - jak dowiaduje się Scott Lang (Paul Rudd) - lepiej nie wpadać. Czy w kontynuacji "Wojny bez granic" Ant-Man wbrew przestrodze wkroczy do jednego z wirów, by spotkać się z Avengers w przeszłości? 

W oparciu o prawa fizyki, jakie wprowadziliśmy w tym i poprzednim filmie, nie wykluczałbym takiej możliwości, powiedział Reed. Mamy tu w końcu do czynienia z czasowym wirem. Może więc do tego dojść.

Koncepcja podróży w czasie brzmi tym bardziej wiarygodnie, że na zdjęciach, jakie wyciekły z planu dwóch części "Wojny bez granicmożna było wypatrzyć Scotta Langa w towarzystwie walczących o Nowy Jork Avengers, w scenach wyjętych żywcem z pierwszej części cyklu.

Reżyser zdradził też, że wymiar kwantowy jest "zdecydowanie priorytetem" dla nadchodzących projektów z uniwersum Marvela, nie chciał jednak powiedzieć nic więcej. Czyżby chodziło o "Captain Marvel"?

Światowa premiera "Captain Marvel" - 28 lutego 2019, a "Avengers 4" - 24 kwietnia 2019.