Reżyser "Pasażera" nakręci remake "Ucieczki do zwycięstwa"

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Pasa%C5%BCera%22+nakr%C4%99ci+remake+%22Ucieczki+do+zwyci%C4%99stwa%22-132208
Wraca pomysł realizacji "Victory". Będzie to remake klasycznego filmu z Sylvestrem Stallone'em i Michaelem Caine'em "Ucieczka do zwycięstwa" z 1981 roku.


Ostatni raz o projekcie pisaliśmy w 2014 roku. Wtedy obraz miał nakręcić Doug Liman. Teraz nową próbę podejmie Hiszpan Jaume Collet-Serra, znany z reżyserowania akcyjniaków z Liamem Neesonem (m.in.: "Pasażer", "Nocny pościg", "Non-Stop").

Punktem wyjścia jest napisany jeszcze za poprzedniej ekipy scenariusz Gavina O'Connora. Tekst został później poprawiony przez Anthony'ego Tambakisa.

"Victory" będzie historią światowej sławy angielskiego piłkarza Johna Colby'ego, który jest jeńcem podczas II wojny światowej. Kiedy planuje ucieczkę, okazuje się, że Niemcy zamierzają zorganizować pokazówkę propagandową - mecz niemieckiej drużyny piłkarskiej z drużyną złożoną z jeńców. Pokazówka ma się odbyć w okupowanym Paryżu, a na widowni zasiądzie sam Hitler. Colby i reszta drużyny będą musieli zdecydować, czy wykorzystać okazję i uciec, czy też rozegrać mecz i ośmieszyć nazistów na oczach całego świata, tym samym zagrzewając ich wrogów do walki.