Reżyser "W głębi lasu" zekranizuje "Wyrwę" Wojciecha Chmielarza

Facebook / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22W+g%C5%82%C4%99bi+lasu%22+zekranizuje+%22Wyrw%C4%99%22+Wojciecha+Chmielarza-138896
Nominowany do Oscara reżyser Bartosz Konopka ("Królik po berlińsku", "W głębi lasu") przeniesie na ekran powieść Wojciecha Chmielarza pt. "Wyrwa".

Scenariusz pisze współtwórca serialu "Wataha", Piotr Szymanek. Realizacją zajmuje się Dom Produkcyjny Wiernik PRO. Projekt znajduje się aktualnie na etapie developmentu.

"Wyrwa" jest zaskakująco przewrotną opowieścią - mówi Bartosz Konopka - Główny bohater przeżywa utratę żony, ale ta tragedia go nie pogrąża, tylko mobilizuje do nowego życia. Rozbija dawne iluzje, zmusza do zawalczenia o siebie, pójścia na całość, bez planu i oczekiwań. Chcemy wierzyć w takie paradoksalne odkupienie. Nagrodą za odwagę Macieja jest historia na poły kryminalna, na poły przygodowa, po której każdy z nas może się poczuć mniej samotny w świecie.

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk? Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć. Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.

"Wyrwa" to nie pierwsza powieść Chmielarza, która doczeka się ekranizacji. W ubiegłym roku na podstawie "Żmijowiska" powstał serial Canal+ pod tym samym tytułem.
Udostępnij: