Reżyser "Wielkiego Gatsby'ego" szykuje "Mistrza i Małgorzatę"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Wielkiego+Gatsby%27ego%22+szykuje+%22Mistrza+i+Ma%C5%82gorzat%C4%99%22-135835
Reżyser "Wielkiego Gatsby'ego" szykuje "Mistrza i Małgorzatę"
źródło: Getty Images
autor: Mike Marsland
Baz Luhrmann dopiero przymierza się do realizacji filmu o Elvisie Presleyu, a już planuje swój kolejny projekt. Będzie to "The Master and Margarita", czyli ekranizacja słynnego dzieła Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata".

GettyImages-857173202.jpg Getty Images © Mike Marsland


Akcja "Mistrza i Małgorzaty" rozgrywa się w latach 30. w Moskwie, po której ulicach przechadza się diabeł Woland wraz ze swoją świtą. Jak co roku, na wiosnę, 14 nisana Książę Ciemności organizuje Bal Pełni Księżyca, za każdym razem w innym miejscu. Gospodynią balu zostaje zawsze mieszkanka miasta o imieniu Małgorzata. Świta Wolanda wybiera Małgorzatę Nikołajewną, która ma prawo prosić diabła o spełnienie jednego jej życzenia. Gospodyni prosi go o pomoc w odzyskaniu ukochanego Mistrza, zamkniętego w szpitalu psychiatrycznym pisarza pracującego nad powieścią o Piłacie z Pontu i Jeszui Ha-Nocri.

Luhrmann będzie producentem filmowej wersji. Ponieważ bardzo mu zależy na tej ekranizacji, prawdopodobnie stanie też za kamerą. To zaś oznacza, że na film musimy trochę poczekać, bowiem pierwszeństwo ma projekt o Presleyu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones