Twórca "Wielkiego Gatsby'ego" szykuje biografię Elvisa Presleya

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Wielkiego+Gatsby%27ego%22+szykuje+biografi%C4%99+Elvisa+Presleya-104551
Panie i panowie, Elvis jest w budynku! Baz Luhrmann negocjuje właśnie stanowisko reżysera biografii króla rock and rolla.Film powstanie dla wytwórni Warner Bros. Luhrmann nakręcił dla niej "Wielkiego Gatsby'ego", który w ubiegłym roku zarobił imponujące 352 miliony dolarów.

Scenariusz pisze Kelly Marcel ("50 twarzy Greya"). Tekst nie będzie oparty na żadnej konkretnej biografii Presleya. Na razie nie wiadomo, na którym okresie z życia gwiazdy zamierzają skupić się twórcy filmu. Scenografię i kostiumy przygotuje najprawdopodobniej żona i stała współpracowniczka Luhrmanna, Catherine Martin.

Presley urodził się w Tupelo w 1935 roku. Już jako dziecko śpiewał w chórze kościelnym. W 1954 roku nagrał "That's All Right Mama", które zostało przebojem lokalnej radiostacji. Rok później na jednym z jego koncertów pojawił się Tom Parker i z miejsca podpisał z nim kontrakt. Choć Presley zmarł w wieku zaledwie 42 lat, jego piosenki sprzedają się znakomicie do dzisiaj. Z 600 milionami sprzedanych płyt artysta uważany jest za jedną z ważniejszych gwiazd w dziejach muzyki.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones