"Australia": szykuje się "Luhrmann Cut"?

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Australia%22%3A+szykuje+si%C4%99+%22Luhrmann+Cut%22-140051
"Australia": szykuje się "Luhrmann Cut"?
Wygląda na to, że "Synder's Cut" może być początkiem nowego trendu w Hollywood. Podobno Baz Luhrmann ma zamiar poprawić w ten sam sposób swoją "Australię" z 2008 roku i wypuścić ją na platformie Hulu w formie limitowanego serialu. 


O planach reżysera poinformował na swoim Twitterze Kyle Buchanan z New York Timesa. Nie jest to wprawdzie oficjalne stanowisko studia lub artysty, ale brzmi całkiem prawdopodobnie. W ubiegłym roku Tarantino podzielił swoją "Nienawistną ósemkę" na cztery odcinki mini-serialu dla Netflixa (dodając 25 minut materiału), również Snyder celuje w czteroodcinkową serię dla HBO Max (tutaj, z oczywistych względów, operacja jest bardziej skomplikowana). 

Producencka wersja filmu - oceniona surowo przez krytyków i przyjęta letnio przez widzów - powstawała w aurze kontrowersji. Według ekipy, Fox mocno ingerował w scenariusz i w produkcję, m.in. zmusił reżysera do zmiany zakończenia na bardziej optymistyczne po nieprzychylnych opiniach na pokazach testowych. Ostatecznie, studio nie przyznało się do takich praktyk.  

Chociaż każdy film zasługuje na to, by pozostać dzieckiem konkretnej artystycznej wrażliwości, pytanie oczywiście, czy ktoś z nas w ogóle czeka na reżyserską "Australię"? Dajcie znać w komentarzach.