Remake "Dzikiej bandy" od Tony'ego Scotta

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Remake+%22Dzikiej+bandy%22+od+Tony%27ego+Scotta-76885
Idąc w ślady swojego brata, również Tony Scott postanowił zmierzyć się z kinową świętością. Wszystko wskazuje na to, że zajmie się reżyserią "The Wild Bunch", czyli nowej wersji "Dzikiej bandy" Sama Peckinpaha.

Oryginalna "Dzika banda" z 1969 roku rozgrywała się w roku 1913 na pograniczu Meksyku i USA. Pike Bishop i jego banda specjalizują się w okradaniu pociągów i budynków kolei. Za którymś razem, gdy wychodzą już z takiego budynku, okazuje się, że wpadli w pułapkę. Na dachach pochowali się czyhający na nich łowcy nagród i inne opryszki wynajęte przez kolej, a dowodził nimi niejaki Thornton, któremu kolej załatwiła warunkowe wyjście z więzienia. Thorton był kiedyś przyjacielem Bishopa. Wybucha strzelanina, w której giną niewinni ludzie z Ligi Wstrzemięźliwości, która zorganizowała procesję w miasteczku. Właśnie ta procesja pozwala Bishopowi uciec. Thornton nie jest zadowolony ze swoich współpracowników, ale dostaje ultimatum - albo w ciągu 30 dni schwyta Bishopa i resztę jego bandy, albo wróci do więzienia...

Przed kilkoma laty uwspółcześnioną wersją "Dzikiej bandy" chciał nakręcić David Ayer. Z tamtego projektu nic nie wyszło.

Oprócz "The Wild Bunch" Scott zamierza w najbliższym czasie zająć się reżyserią zapowiadanego od dawna "Hell's Angels". Ponieważ chciałby, żeby główną rolę zagrał w nim Jeff Bridges, który jest teraz bardzo zapracowany, zdjęcia do tego projektu rozpoczną się nie wcześniej niż za rok.

Scott chce również zrealizować nową wersję "Top Gun", o czym także informowaliśmy na stronach Filmwebu.
Udostępnij: