Mel Gibson nakręci nową "Dziką bandę"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mel+Gibson+nakr%C4%99ci+now%C4%85+%22Dzik%C4%85+band%C4%99%22-130047
Mel Gibson będzie reżyserem, współscenarzystą oraz producentem wykonawczym remake'u legendarnego westernu "Dzika banda". Film powstanie dla Warner Bros.


Oryginał w reżyserii Sama Peckinpaha trafił do kin w 1969 roku, wywołując olbrzymie kontrowersje. Uznano go wówczas za jeden z najbrutalniejszych filmów historii kina. Akcja utworu rozgrywa się w 1913 roku na pograniczu Meksyku i USA. Pike Bishop i jego banda specjalizują się w okradaniu pociągów i budynków kolei. Podczas jednego z napadów bohaterowie  wpadają w pułapkę zastawioną przez łowców nagród pod dowództwem dawnego przyjaciela Bishopa, Thorntona, któremu właściciele kolei załatwili wcześniejsze zwolnienie z więzienia. Wybucha strzelanina, w której wyniku giną niewinni ludzie. Thornton dostaje ultimatum: albo w ciągu 30 dni schwyta Bishopa i resztę jego bandy, albo wróci do więzienia.

Prace nad nową wersją "Dzikiej bandy" trwają już od prawie ośmiu lat. Pierwotnie za kamerą miał stanąć Tony Scott ("Niepowstrzymany"). Prace nad filmem zatrzymała, niestety, samobójcza śmierć filmowca w 2012 roku.

Ostatnim reżyserskim przedsięwzięciem Gibsona jest "Przełęcz ocalonych". Widowisko wojenne z 2015 roku zdobyło sześć nominacji do Oscara (w tym za najlepszy film i reżyserię), a także zarobiło na całym świecie ponad 170 milionów dolarów.
Udostępnij: