Robb Stark odrodzi się jako Kosma Medyceusz

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robb+Stark+odrodzi+si%C4%99+jako+Kosma+Medyceusz-113655
Znany dzięki serialowi "Gra o tron" Richard Madden wystąpi u boku Dustina Hoffmana. Projekt nosi tytuł "Medici: Masters Of Florence" i będzie to serial telewizyjny.

GettyImages-475741676.jpg Getty Images © Stuart C. Wilson


Zgodnie z tytułem będzie to historia rodu Medyceuszy, jednej z najsłynniejszych rodzin w historii Europy. Madden wcieli się w postać Kosmy, po śmierci zwanego Ojcem Ojczyzny (1389-1464), który był architektem potęgi Medyceuszy. Chciał być odkrywcą, ale zakazał mu tego ojciec. Nigdy jednak duch eksploratora go nie opuścił i przez lata inwestował w wyprawy innych, wydając na nie bajońskie sumy, ale większość z nich przyniosła mu i prestiż, i władzę. W 1433 roku jego przeciwnicy próbowali doprowadzić go do zguby, ale Kosma przezornie uchronił swój majątek, przenosząc go do Wenecji. Konflikt zakończył się przejęciem przez niego faktycznej władzy nad Florencją, której nie oddał aż do śmierci.

Hoffman zagra ojca Kosmy, Jana Medyceusza (1360-1429). To on stworzył podwaliny przyszłego imperium rodu, otwierając w 1397 roku dom bankierski. Od 1414 pełnił funkcję bankiera papieskiego, a dzięki operacjom kredytowym stał się jedną z najbogatszych osób regionu.

Zdjęcia rozpoczną się już wkrótce. Część z nich powstanie w miejscach, w których żyli i działali pierwsi Medyceusze.