Robert Downey Jr jako Dr Dolittle w widowisku za 160 milionów dolarów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Downey+Jr+jako+Dr+Dolittle+w+widowisku+za+160+milion%C3%B3w+dolar%C3%B3w-122280
Robert Downey Jr jako Dr Dolittle w widowisku za 160 milionów dolarów
źródło: Getty Images
autor: Kevin Winter
Po zaciętej walce Universal Pictures kupiło prawa do realizacji widowiska za 160 milionów dolarów pod tytułem "The Voyage of Doctor Dolittle". Skąd tak wysoki budżet? Jednym z powodów jest Robert Downey Jr., który obecnie należy do największych gwiazd w Hollywood.

GettyImages-461154996.jpg Getty Images © Kevin Winter


Obraz będzie ekranizacją książki Hugh Loftinga wydanej w Polsce pod tytułem "Podróże doktora Dolittle". Obraz wyreżyseruje zdobywca Oscara za scenariusz filmu "Traffic" Stephen Gaghan, który ostatnio nakręcił "Gold". Przerobi też tekst autorstwa Toma Shepherda. Jedną z producentek całości jest Susan Downey.

Doktor Dolittle wyrusza na wyprawę do odległych krain, podczas której czekają go zdumiewające przygody. Towarzyszy mu jako asystent Tomek Stubbins i to właśnie on snuje opowieść o tej ekscytującej podróży. W towarzystwie swoich ukochanych zwierząt z papugą Polinezją na czele bohaterowie wyruszają na tajemniczą wyspę Czepiaków w poszukiwaniu zaginionego podróżnika, Długiej Strzały. Po wielu zapierających dech przygodach na morzu podróżnicy docierają na poszukiwaną przez siebie pływającą wyspę. A tam... przygody rozpoczynają się na dobre: doktor uwalnia Długą Strzałę, uczy Indian wielu pożytecznych rzeczy, pertraktuje z wielorybami i odbywa pouczającą pogawędkę z wielkim ślimakiem morskim, w efekcie której bohaterowie wyruszają w kolejną pasjonującą wyprawę, tym razem na dno oceanu... [notka wydawcy]

Zdjęcia rozpoczną się w przyszłym roku, kiedy Downey Jr. skończy pracę na planie dwóch części "Avengers".Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones