Rooney Mara porzuciła nadzieję na powrót Lisbeth Salander

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rooney+Mara+porzuci%C5%82a+nadziej%C4%99+na+powr%C3%B3t+Lisbeth+Salander-119591
Od premiery "Dziewczyny z tatuażem" Davida Finchera minęło 5 lat. W międzyczasie Rooney Mara, odtwórczyni roli Lisbeth Salander, zdążyła już ogłosić śmierć serii i przywrócić nam nadzieję, że kolejny film o szwedzkiej hakerce jednak powstanie. Aktualnie wygląda na to, że aktorka ponownie sama straciła nadzieję.


W lutym 2015 roku Mara przyznała, że sequel prawdopodobnie nie powstanie. Jesienią tego samego roku okazało się jednak, że wytwórnia Sony pracuje nad ekranizacją "Girl in the Spider's Web" (wyd. polskie "Co nas nie zabije"), czyli książkowej kontynuacji trylogii "Millenium" Stiega Larssona. Scenariusz filmu miał napisać Steven Knight, a w Salander miała wcielić się nowa aktorka, mówiło się nawet o Alicii Vikander. Mara stwierdziła jednak wówczas, że rola Salander jest wciąż jej - przynajmniej dopóki nie usłyszy oficjalnej informacji o recastingu. Dziś nie jest już jednak taka pewna.

W jednym z ostatnich wywiadów aktorka zaznaczyła, że nie przekreśla ewentualności, że sequel powstanie, ale szanse nie są duże. Tak, wciąż jestem otwarta na tę ewentualność, przyznała. Ale nie mam już nadziei.

Zaskoczenia nie ma, jest jednak smutek. Też chcielibyście, by Mara ponownie wcieliła się w Lisbeth Salander?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones