Rooney Mara jako Audrey Hepburn. Biografię gwiazdy "Śniadania u Tiffanny'ego" wyreżyseruje Luca Gudagnino

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rooney+Mara+jako+Audrey+Hepburn.+Biografi%C4%99+gwiazdy+%22%C5%9Aniadania+u+Tiffanny%27ego%22+wyre%C5%BCyseruje+Luca+Gudagnino-145062
Rooney Mara jako Audrey Hepburn. Biografię gwiazdy "Śniadania u Tiffanny'ego" wyreżyseruje Luca Gudagnino
źródło: Getty Images
autor: Archive Photos
Rooney Mara będzie gwiazdą oraz producentką filmowej biografii Audrey Hepburn. Za kamerą stanie reżyser "Tamtych dni, tamtych nocy" Luca Guadagnino.

Rooney Mara jako Audrey HepburnHepburn to legenda fabryki snów. Do historii przeszły jej role w takich klasykach jak "Śniadanie u Tiffany'ego", "My Fair Lady", "Sabrina", "Doczekać zmroku" oraz "Rzymskie wakacje". Za udział w ostatnim filmie Amerykańska Akademia Filmowa wyróżniła ją w 1954 roku Oscarem.

Aktorka była ikoną mody oraz muzą słynnego francuskiego projektanta Huberta de Givenchy'ego. Dużą część swojego życia poświęciła na działalność charytatywną. Pod koniec lat 80. zrezygnowała z aktorstwa, aby skoncentrować się na współpracy z UNICEF. Zmarła w 1993 w Szwajcarii w wieku 63 lat.

GettyImages-1198373622.jpg Getty Images © NurPhoto


Do napisania scenariusza biografii został zatrudniony Michael Mitnick ("Wojna o prąd", "Vinyl"). Szczegóły filmu trzymane są na razie w tajemnicy. Twórcy nie chcą ujawnić, na których aspektach życiorysu Hepburn zamierzają się skupić.

Realizację sfinansuje Apple, które coraz prężniej rozwija swój dział produkcji filmowej. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku technologiczny gigant z Cupertino wyłożył pieniądze m.in. na nowy film Martina Scorsesego - western "Killers of the Flower Moon" z z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro w rolach głównych. Apple nabyło również prawa do dwóch projektów z udziałem Brada Pitta. W pierwszym - dreszczowcu o parze speców od brudnej roboty - gwiazdor wystąpi u boku swojego dobrego kolegi George'a Clooneya. Drugi - poświęcony Formule 1 - wyreżyseruje twórca "Top Gun: Maverick" Joseph Kosinski.

Marę zobaczymy w tym roku w dreszczowcu Guillermo del Toro pt. "Zaułek koszmarów". Aktorka zagrała w filmie u boku Bradleya Coopera, Cate Blanchett, Willema Dafoe i Toni Collette. Polską premierę zaplanowano na 28 stycznia. Guadagnino zakończył niedawno zdjęcia do łączącego elementy horroru oraz młodzieżowego romansu "Bones & All".  Główne role zagrali w nim  Timothée Chalamet, Taylor Russell oraz Mark Rylance.

Zwiastun filmu "Zaułek koszmarów"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones