Ruszają zdjęcia do drugiej części "To"

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ruszaj%C4%85+zdj%C4%99cia+do+drugiej+cz%C4%99%C5%9Bci+%22To%22-122019
Premiera pierwszej odsłony dwuczęściowej adaptacji "To" Stephena Kinga zaplanowana jest na wrzesień. A co zaskakujące w kontekście dotychczasowych informacji, zdjęcia do drugiej rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.


Do tej pory wydawało się, że filmy - połączone pewnymi wątkami, ale też zachowujące pełną autonomiczność - będą powstawać dłużej, zaś realizacja drugiego będzie zależna od sukcesu pierwszego w box-offisie. Wygląda jednak na to, że reżyser Anders Muschietti dostał od wytwórni wolną rękę.

Akcja powieściowego oryginału rozgrywała się na dwóch planach czasowych. Pierwszym były lata 50., kiedy to tajemnicza istota w przebraniu klauna poluje na dzieci. Druga rozgrywała się w latach 80., kiedy to dorośli już bohaterowie wydarzeń sprzed lat wracają, by ponownie stawić oka przerażającemu wrogowi. W filmie lata 50. będą zastąpione przez lata 80., a reszta wydarzeń będzie rozgrywać się współcześnie.

Zdjęcia do obydwu produkcji powstają w Toronto. W roli klauna Pennywise'a zobaczymy Billa Skarsgarda. Na ekranie pojawią się również Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard i Jack Dylan Grazer. Premiera 8 września.