Ryan Gosling i reżyser "Deadpoola 2" nakręcą film o kaskaderach

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ryan+Gosling+i+re%C5%BCyser+%22Deadpoola+2%22+szykuj%C4%85+film+o+kaskaderach-139449
Ryan Gosling i reżyser "Deadpoola 2" nakręcą film o kaskaderach
źródło: Getty Images
autor: Christopher Polk
Ryan Gosling zagra główną rolę w niezatytułowanym na razie filmie rozgrywającym się w środowisku kaskaderów. Za kamerą stanie David Leitch ("Atomic Blonde", "Deadpool 2"), a scenariusz napisze Drew Pearce, który współpracował z reżyserem przy widowisku "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw". Realizację sfinansuje Universal.

Dla Leitcha to osobisty projekt. Zanim zajął się reżyserią, przez lata pracował jako kaskader oraz koordynator scen akcji. Z jego usług korzystali m.in. twórcy drugiej i trzeciej części "Matriksa", "Ultimatum Bourne'a" oraz "Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów".

Gosling i Leitch będą również producentami filmu. Ich wspólne przedsięwzięcie stało się przedmiotem zażartej walki między hollywoodzkimi wytwórniami. O prawa do projektu walczyły m.in. Paramount, MGM i Netflix.

Twórcy zamierzają wejść na plan zdjęciowy najszybciej, jak się da. Wcześniej jednak Leitch będzie musiał nakręcić dla Sony film akcji "Bullet Train" z Bradem Pittem, zaś Gosling wystąpi u boku Chrisa Evansa w superprodukcji Netfliksa "The Gray Man", którą wyreżyserują bracia Russo.
Udostępnij: