Ryan Gosling jako Ken w "Barbie" z Margot Robbie?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ryan+Gosling+jako+Ken+w+%22Barbie%22+z+Margot+Robbie-144293
Ryan Gosling jako Ken w "Barbie" z Margot Robbie?
źródło: Getty Images
autor: Carlos Alvarez
Ryan Gosling w roli Kena? Aktor finalizuje właśnie negocjacje dotyczące jego występu w filmie "Barbie". W tytułowej roli zobaczymy Margot Robbie.

Rolę Kena zaproponowano Goslingowi jeszcze latem, ale wówczas musiał odmówić ze względu na konflikt terminów z innym projektem. Kiedy zdjęcia do "Barbie" się przesunęły, powróciła szansa na udział aktora.

Za kamerą stanie Greta Gerwig. Twórczyni "Lady Bird" oraz "Małych kobietek" napisała również scenariusz filmu do spółki ze swoim partnerem Noah Baumbachem ("Historia małżeńska").

Fabuła "Barbie" trzymana jest na razie w tajemnicy. W rozmowie z "Variety" Robbie, która jest również producentką przedsięwzięcia, zdradziła jednak, że film będzie zastrzykiem pozytywnej energii oraz inspiracją dla pragnących spełniać marzenia młodych widzów. Wytwórnia Warner Bros. zaplanowała premierę kinową na 2023 rok.

Barbie trafiła na rynek w 1959 roku. Wkrótce stała się najpopularniejszą lalką świata i fenomenem popkultury. Dziś jej logiem sygnuje się nie tylko zabawki, ale też zestawy gadżetów, książki, komiksy i gry wideo. Marka warta jest setki milionów dolarów.