Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/SPOILER%3A+Kogo+by%C4%87+mo%C5%BCe+zobaczymy+w+%22Star+Wars+IX%22-127938

SPOILER: Kogo być może zobaczymy w "Star Wars IX"?

  • That Hashtag Show
  • autor: mp
  • Filmy
Poniższą informację należy traktować jako SPOILER. Nawet, jeśli na chwilę obecną są to niepotwierdzone doniesienia.

tfa_poster_wide_header.jpg


Portal That Hashtag Show chwali się tym, że zdobył informacje dotyczące nowej postaci, która prawdopodobnie pojawi się w "Star Wars IX". Według ich źródeł J.J. Abrams oraz odpowiedzialna za casting Nina Gold szukają 40-50-letniej kobiety do zagrania jednej z głównych ról. Postać nazywana jest w dokumentach castingowych "Marą".

Choć portal przyznaje, że imiona postaci w procesie castingowym często są kryptonimem i w samym filmie nazywać się będą inaczej, to w tym przypadku wierzy, że jest inaczej. Zdaniem That Hashtag Show w "Star Wars IX" zobaczymy Marę Jade.

Jest to co prawda postać znana z cyklu powieści i komiksów, które przestały być kanonem, kiedy Disney kupiło LucasFilm i rozpoczęło prace nad nową kinową trylogią. Jednak jej twórcy często traktują stare książki jako kopalnię pomysłów. Stąd na przykład w "Hanie Solo" pojawi się Thrawn (który zresztą powiązany jest z Marą).

Zgodnie z odrzuconym kanonem Mara Jade była Ręką Imperatora - agentką specjalną Palpatine'a wysyłaną tam, gdzie siły Imperium nie mogły działać jawnie. Jedną z jej misji miało być zabicie Luke'a Skywalkera. Później była przemytniczką współpracującą z Talonem Kardde'em. Jej losy w końcu splotły się z losami Luke'a. Uczyła się w założonej przez niego Akademii Jedi, a później została jego żoną. Była matką Bena Skywalkera. Została zabita przez Jacena Solo (syna Hana Solo i Lei Organy).

3 21

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię