Sam Raimi mówi dlaczego zrezygnował z "World of Warcraft" i "Spider-Mana 4"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sam+Raimi+m%C3%B3wi+dlaczego+zrezygnowa%C5%82+z+%22World+of+Warcraft%22+i+%22Spider-Mana+4%22-93722
Reżyser Sam Raimi, który promuje właśnie swój nowy obraz "Oz Wielki i Potężny", powiedział parę słów o projektach, które nie tak dawno zmuszony był porzucić - "World of Warcraft" i "Spider-Man 4".


Jeśli chodzi o pierwszy tytuł, adaptację superpopularnej gry MMORPG (realizowaną teraz przez Duncana Jonesa, twórcę "Moon"), na przeszkodzie stanął scenariusz. Blizzard, developer tytułu, zaproponował swoją wersję, ale nie spodobała się ona reżyserowi. Zarys tekstu napisany przez Raimiego i Roberta Rodata został wprawdzie zaakceptowany zarówno w Legendary Pictures, jak i w Blizzardzie, jednak ostateczna wersja scenariusza nie przypadła do gustu developerowi. Włodarze Blizzarda byli coraz bardziej zniecierpliwieni, w końcu zaś przerwali prace nad następnym wariantem tekstu. 

Zakończenie prac nad "Spider-Manem 4" było mniej dramatyczne. Raimi po prostu nie był w stanie dotrzymać deadline'u i dopracować scenariusza na czas. Był bardzo niezadowolony z trzeciej odsłony przygód Petera Parkera i chciał się zrehabilitować. W porę powiedział jednak szefom Sony, że powinni startować z rebootem serii, gdyż nie da rady przygotować swojego filmu na czas, a jeśli nawet mu się uda - nie będzie on tak dobry jak powinien być.