Sean Penn i Ben Stiller z dożywotnim zakazem wjazdu do Rosji

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sean+Penn+i+Ben+Stiller+z+do%C5%BCywotnim+zakazem+wjazdu+do+Rosji-147638
Sean Penn i Ben Stiller z dożywotnim zakazem wjazdu do Rosji
źródło: Getty Images
autor: China News Service
Rosja ogłosiła nową listę zawierającą nazwiska 25 Amerykanów, którzy otrzymali dożywotni zakaz wjazdu do tego kraju. Wśród polityków i biznesmenów znalazło się też dwóch aktorów: Sean Penn i Ben Stiller. Lista to reakcja władz rosyjskich na sankcje wprowadzone przez USA po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym tego roku.

Czym narazili się Rosji Sean Penn i Ben Stiller?Sean Penn przybył do Ukrainy wkrótce po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Spotkał się wtedy z prezydentem kraju Wołodymyrem Zełenskim i w ostrych słowach skrytykował Rosję.

Penn z Ukrainą był już wcześniej związany, ponieważ pracował tam na filmem dokumentalnym. Po rozpoczęciu inwazji zmienił jednak plany i postanowił zrobić dokument właśnie o ataku Rosji na suwerenność Ukrainy.

Ben Stiller w czerwcu odwiedził Polskę, gdzie spotkał się z uchodźcami z Ukrainy. Potem pojechał do Kijowa, gdzie rozmawiał z prezydentem Ukrainy. Publicznie nie ukrywał, że popiera Ukraińców w walce o obronę ojczyzny.

GettyImages-1384730245.jpg Getty Images © Michael Kovac


Morgan Freeman też z zakazem wjazdu do RosjiTo nie pierwsza tego typu lista opublikowana przez Rosję. Już w maju zakazano wjazdu do Federacji Rosyjskiej 963 osobom. Wtedy również znaleźli się na liście ludzie ze świata kina.

Do Rosji nie mogą wjechać aktor Morgan Freeman oraz reżyser Rob Reiner. Władze rosyjskie nie mogą im darować tego, że w 2017 roku powołali do życia NGO, którego celem było przeprowadzenie śledztwa w sprawie wyborów rosyjskich z 2016 roku, co do których istnieje poważne podejrzenie, że na ich wynik miał wpływ Kreml.

Niemile widziany w Rosji jest też producent i twórca nieistniejącej już platformy streamingowej Quibi Jeffrey Katzenberg.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones