Serial Larsa von Triera ma opowiadać o seryjnym mordercy

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serial+Larsa+von+Triera+ma+opowiada%C4%87+o+seryjnym+mordercy-110989
O tym, że następnym projektem Larsa von Triera będzie serial telewizyjny pt. "The House That Jack Built", wiadomo już od września zeszłego roku. Von Trier zapowiedział projekt na festiwalu w Wenecji 2014. Wtedy jednak nie podał zbyt wielu szczegółów, oprócz tego że serial będzie realizowany w języku angielskim i będzie to produkcja bez precedensu.Podczas wywiadu udzielonego na uniwersytecie w Kopenhadze reżyser wyjawił, że "The House That Jack Built" będzie opowiadał o seryjnym mordercy i będzie prowadzony z jego perspektywy. Przewidziano osiem odcinków.

Producent serialu Louise Vesth poinformował jakiś czas temu, że von Trier chce, by obsada była imponująca. Drugi producent, Peter Aalbæk Jensen, potwierdził w oficjalnym komunikacie, że będą to wielkie międzynarodowe nazwiska.

Nie wiadomo, co to znaczy, że serial ma być precedensowy, ale wiemy, że po von Trierze można się spodziewać wszystkiego i to sprawia, że wyczekujemy projektu z dużą niecierpliwością. Szczególnie że autor "Nimfomanki" mówił ostatnio, że wątpi, czy jest gotowy nakręcić jeszcze jakiś film i obawia się, że robi się na to za stary. Może więc odnajdzie się w produkcjach telewizyjnych. Jego "Królestwo" z lat 90. przeszło w końcu do historii jako jeden z najmroczniejszych horrorów.

Zdjęcia do "The House That Jack Built" planowane są na 2016 rok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones